Kometa v extází. Pohár pro mistra extraligy se vrátil do Brna po 51 letech

Kometa v extází. Pohár pro mistra extraligy se vrátil do Brna po 51 letech

Hrdinové týdne

Kometa Brno je extraligovým mistrem. A vysloužila si i prvenství v naší rubrice Hrdinové týdne, v níž každé pondělí shrnujeme úspěchy českých klubů a sportovců za uplynulých sedm dní. Souhlasíte?

1. Kometa Brno
Jen dva zápasy ztratili na cestě k titulu, jinak prolétla hokejová Kometa letošním play off naprosto suverénně. „Spousta lidí je na Kometu hrdá, je to totální fenomén,“ prohlásil Libor Zábranský, majitel a trenér klubu. Brno vyhrálo titul po 51 letech, ve finále přejelo Liberec bez jediného zaváhání.

2. Lukáš Krpálek
První velká medaile v nejtěžší váhové kategorii. Olympijský vítěz z Ria vybojoval na mistrovství Evropy ve Varšavě bronz, když v duelu o třetí místo zdolal Poláka Sarnackého na ipon a získal čtvrtý cenný kov na evropských šampionátech. „Obrovský úspěch,“ radoval se judista.

3. Alexander Choupenitch
Téhle medaile si nesmírně váží. Zlato na ME v kategorii do 23 let získal Choupenitch v Bělourusku – tedy v zemi, odkud pochází jeho rodiče. „Často tam jezdíme, jako malý jsem tam byl několikrát na prázdninách. Na tribuně mi drželi palce i babička s dědou,“ řekl šermíř, jenž reprezentoval Česko na olympiádě v Riu.