Kokosy po česku. Bobisté ovládli letní světový šampionát u moře

Kokosy po česku. Bobisté ovládli letní světový šampionát u moře

Články

Čeští bobisté by si klidně mohli zazpívat cover písničky z filmu Kokosy na sněhu ve znění: Někteří lidi nevěří, že český bob zvítězí... A přece se to stalo. Česká posádka dvojbobu Dominik Dvořák a Jakub Havlín vybojovala druhý zářijový víkend zlatou medaili na Mistrovství světa v letních startech Mezinárodní bobové a skeletonové federace v rumunské Mamaie.

Po 10 letech tak česká výprava přiveze domů cenný kov ze zimní (3. místo na MSJ 2016 ve čtyřbobu, taktéž pilotovaném Dvořákem) i letní velké akce v jednom roce.

MS se zúčastnily posádky z jedenácti zemí světa. Nechyběli např. Rusové, Němci, Švýcaři, Brazilci, Rumuni či Slováci. A jaká byla příprava českých šampionů. „Pro mě drsná,“ směje se Havlín. „Chodím normálně do práce, věnoval jsem tomu veškerý svůj volný čas.“

Závodit u moře se jim ale líbilo. „Je fajn, že to uspořádali právě u moře,“ povídá Dvořák. „Je to sice trochu netradiční, jak jsem zvyklí na zimu, ale byla tu super atmosféra.“

O stříbro se pak ještě zasloužila čtyřka Dominik Dvořák, David Egydy, Jan Šindelář a Jakub Nosek. Zlato brali po debaklu v závodě dvojbobů Rusové, bronz putuje do Brazílie.