Klauda se zastavil až ve finále, pro český thaibox vybojoval světové stříbro

Klauda se zastavil až ve finále, pro český thaibox vybojoval světové stříbro

Hrdinové týdne

Už má za sebou titul mistra Evropy, na ten světový si ale český thaiboxer Jakub Klauda bude muset ještě počkat. Zařazení do rubriky Hrdinové týdne, v níž každé pondělí shrnujeme úspěchy českých sportovců za uplynulých sedm dní, ho však nemůže minout.

Jakub Klauda
Čtyřiadvacetiletý český bojovník našel v kategorii do 91 kilogramů na mistrovství světa v Minsku přemožitele až ve finále, kde ho porazil domácí Dzianis Hancharonak. Přesto: po zlatu a stříbru z mistrovství Evropy přidal do sbírky další cenný kov. „Velký úspěch, kterého si nesmírně vážím,“ prohlásil.

Volejbalistky Prostějova
Drama až do konce, ale devátý titul si nenechaly sebrat. Prostějovské volejbalistky vládnou nezadržitelně domácí extralize, byť měly tentokrát namále – Olomouc ve finále porazily až v pátém setu rozhodujícího zápasu. Ale celá série dost možná vejde do dějin, vždyť se o trofej do poslední chvíle přetahovaly města vzdálená jen šestnáct kilometrů od sebe.

Natálie Dianová a Jan Kuf
Dvojice moderních pětibojařů už společně vybojovala titul mistrů světa i Evropy a teď do sbírky přidala další vavřín. V závodě Světového poháru v Maďarsku byli Dianová s Kufem třetí. „Je hrozně fajn vědět, že i s pár chybičkami dokážeme s Honzou závodit takhle nahoře,“ uvedla Dianová, která několik závodů kvůli zdravotním problémům vynechala.