Když medaile pomáhají. Biatlonistka Koukalová vydražila své zlato, k mání budou i svatební šaty

Když medaile pomáhají. Biatlonistka Koukalová vydražila své zlato, k mání budou i svatební šaty

Články

Jedni je mají ve vitrínách, druzí třeba u rodičů nebo kdesi v bednách kdovíkde, a třetí je zase vydraží. Cenné kovy připomínají sportovcům jejich úspěchy, mnohem silnější jsou však prožitky uvnitř sebe sama. „Mně už zlatá medaile ze stíhacího závodu z Ruhpoldingu udělala radost v roce 2014. Díky aplikaci letgo teď snad udělá radost i někomu dalšímu. A hlavně celý výtěžek následně pomůže malému Maximkovi,“ napsala biatlonistka Gabriela Koukalová na svém facebooku.

K vydražení zlata ze Světového poháru stačilo majitelce kompletní sady medailí z mistrovství světa pouhých 24 hodin – 50 tisíc korun pak nasměrovala na Konto Bariéry na pomoc chlapci, který trpí vzácnou metabolickou poruchou, tzv. Mabryho syndromem.

Maximovi je sedm let a bez celodenní péče se neobejde. Rodina by potřebovala nový a spolehlivý vůz, a právě na něj chce peníze použít.

Pomáhat budou i svatební šaty

Gabriela Koukalová s manželem Petrem nepomáhají poprvé. Na své svatbě požádali svatební hosty, aby místo tradičních darů přispěli na dobrou věc. „Rozhodli jsme se vyhlásit sbírku na malého Péťu a jeho maminku, kteří při vážné autonehodě přišli o tatínka a sami si z ní odnesli trvalé následky,“ řekl tehdy badmintonista Koukal, vlajkonoš české olympijské výpravy na Hrách v Londýně 2012.

A pomáhat se chystají také v budoucnu. „Gabina uvažuje například o vydražení svých svatebních šatů. Má to tak nastavené - ji už potěšily, tak teď mohou potěšit někoho jiného. Navíc za získané peníze někomu ulehčí cestu životem,“ vysvětluje Koukal.

V hlavách manželů Koukalových se rodí mnoho dalších plánů a charita je jedním z nich. Koukal navíc už léta vede STK PRO CHLAPY - nadační projekt, kterým se snaží upozornit na důležitost preventivních prohlídek mužů. „Mně právě taková prohlídka před sedmi lety zachránila život,“ říká. „Máme ale i další nápady. Věřím, že se by to moho fungovat.“

Foto: Getty Images a archiv Gabriela Koukalová