Kapela Slza zpívá i sportuje. Fyzička? Ta se nám hodí i na pódiu

Kapela Slza zpívá i sportuje. Fyzička? Ta se nám hodí i na pódiu

Rozhovory

Před takovou výzvu ještě kluci z kapely Slza nestáli! Zpěvák Petr Lexa a kytarista Lukáš Bundil se snaží pod vedením Tomáše Vernera vypořádat s osmi disciplínami Olympijského diplomu. Dokáží to? A jaký mají vztah ke sportu?

Přeskok, postoj čápa, šedesátka... Sleduj každý měsíc nové video (to příští už ve čtvrtek 23. 11.) na našem Youtube kanále a zjisti, jak si Slza s diciplínami poradí.

Co zatím na jejich počínání říká Tomáš Verner? „Sportování je pro kluky příjemným zpestřením jejich hudební kariéry. Jako zodpovědný trenér musím ocenit jejich odhodlání a nadšení. Tam, kde chyběly zkušenosti, tak kluci nasadili humor a srdce. Sami schválně posuďte, jak nám to spolu šlape!“

Nejdříve si ale přečtěte rozhovor, abyste zjistili, jaký sport kluky nejvíc baví.

Ve videu s Tomášem Vernerem se snažíte dosáhnout na Olympijský diplom. Lákalo vás jako malé zúčastnit se opravdové olympiády?
Lukáš: Mě jako malého sport moc nebavil, takže jsem ani olympiády nesledoval.

Petr: Já měl v dětsví také jiné zájmy, pamatuji si ale, jak jsme společně s rodiči olympijské hry sledovali.

K jakému sportu máte nejblíž?
Petr: Na škole jsem hrál basketbal, florbal a squash. Teď mě nejvíc baví asi jízda na kole, snowboardu a bruslích.

Lukáš: Já jsem hrál taky basketbal, teda hrál – moc mi to nešlo (smích). Se sportem jsem začal až v posledních letech kvůli bolestem zad. Baví mě jízda na snowboardu, na kole a denně se snažím zacvičit, abych rozhýbal tělo.

Jste aktivní sportovci, či především fanoušci? Nebo obojí?
Petr: Snažím se sportovat, kdy to jen čas dovolí. Vyjma mistrovství v hokeji jsem sport nikdy nesledoval, za fanouška se tedy nepovažuji.

Lukáš: Já bych se nazval spíše aktivně pasivním sportovcem (smích). Sport úplně nesleduji, vzpomínám si ale, že mě na základní škole hodně bavily šachy. Ty jsou také brány jako sport a tehdy jsem hodně sledoval různé šachové partie a analyzoval je.

Pomáhá vám sport v hudbě?
Petr: Snažím se hlavně udržovat fyzičku, která je pro zpěv i výdrž na pódiu nezbytná.

Lukáš: Jak už jsem zmínil, měl jsem problémy se zády, právě z důvodu držení kytary. Díky pohybu se mi toto hodně zlepšilo.

Tak trochu „sportujete“ i na pódiu při koncertech? Je to fyzicky náročné?
Petr: Určitě ano, před každým koncertem je třeba se pořádně protáhnout a rozcvičit. A samozřejmě, pro mě nejdůležitější svaly, které musím denně procvičovat, jsou hlasivky.

Lukáš: Já to občas pociťuji, když je více koncertů v řadě za sebou. Např. když se koncertuje v pátek, sobotu a neděli, často bývají i dva koncerty za den, po každém navíc děláme pro fanoušky dlouhou autogramiádu, tak po víkendu člověk cítí fyzickou unavenost.

Využijete disciplíny Olympijského diplomu třeba i na blížícím se turné?
Petr: Vzhledem k tomu, že turné bude halové, tak je možné, že pro pohyb po velkém prostoru použijeme běh nebo žabáka (smích).