Kajakář Prskavec tyčkařem? Jak to držíš, zlobil se naoko „trenér“ Kudlička

Kajakář Prskavec tyčkařem?  Jak to držíš, zlobil se naoko „trenér“ Kudlička

Články

Na kladenském atletickém stadionu Sletiště se schyluje k dalšímu pokusu v tyčkařském sektoru. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby tyč v ruce nedržel tak trošku překvapivý závodník. Jiří Prskavec, bronzový olympijský medailista ve vodním slalomu se, na pár desítek minut stal svěřencem nejlepšího českého tyčkaře Jana Kudličky a poprvé v životě si vyzkoušel nejtechničtější atletickou disciplínu.

„Jak to držíš?" zlobil se naoko Kudlička s úsměvem. Prskavec si totiž vzal tyč obouruč uprostřed a začal s ní jakoby pádlovat. „Když já jsem na atletiku hrozný kopyto. Nohy moc nepoužívám. Všechno, co se dělá nohama, mi nejde," vysvětloval se smíchem Prskavec.

Po půlhodinovém tréninku nakonec skočil asi metru a půl. „Dobrý, co?" usmíval se. Laťku mu ale museli v rukách držet Kudlička s Balnerem, neboť tak nízko stojany nastavit nejdou. „Tak hlavně, že sis neublížil," smáli se Prskavcovi na závěr tréninku tyčkaři. „Jířa je ale sportovec, kdyby to trénoval, za chvíli by začal skákal,“ doplnil Kudlička.

„Já z toho mám krásný pocit, rád se učím nové věci,“ líčil ještě Prskavec.

Všichni se v Kladně zúčastnili exhibice při zakončení sedmého ročníku Atletiky pro děti, projektu Českého atletického svazu. Závod z krátkého rozběhu na rovné tyči vyhrál Kudlička před Balnerem (skákal bos) a dalším tyčkařem Lukášem Posekaným. „Tak jsem prohrála, no bóže," usmívala se Ptáčníková, která jako jediná směla tyč ohnout. „Vždyť jsem skoro tři týdny ani nepopoběhla.“