Jizerská 50 má svůj song. Jaké jsou další nejoblíbenější sportovní pecky?

Jizerská 50 má svůj song. Jaké jsou další nejoblíbenější sportovní pecky?

Video

„Nebe modré, stopa bílá" zpívá kapela Tata Bojs v singlu Pěšáci bílé stopy. Populární závod Jizerská 50 se díky tomu dočkal svého songu. Další populání sportovní pecky jste nám psali na Facebook. Tady je výběr pár z nich.

Tata Bojs představili singl Pešáci už v roce 2007, teď ho jen po domluvě s pořadateli závodu přezpívali na „zimní" verzi a natočili i videoklip. Líbí se? Nám ano!

Od běžek k fotbalu. Kapela V oblacích loni zveřejnila písničku Ani z penalty, kde se zpívá o Ronaldovi, Messim nebo Lafatovi. A ten fotbalový slang? Pecka.

Pamatujete fotbalové Euro v roce 1996? Češi na něm skončili senzačně stříbrní, ale už pár týdnů předtím bodoval tenhle hit.

Mistrovství světa v hokejbalu v Pardubicích 2017 mělo svoji oficiální hymnu. Nazpívala ji Vypsaná fiXa a Češi možná i díky ní vybojovali doma bronz.

Hokejová reprezentace se dočkala před domácím MS v Praze vlastní písničky. Kabáti ji pojmenovali Brousíme nože a byla zároveň ochutnávkou k připravovanému albu. „Jen jsme splnili přání hokejistů,“ řekl frontman kapely Josef Vojtek.