Jediný český skeletonista Drahoňovský překonal strach: Je to adrenalin i styl života

Jediný český skeletonista Drahoňovský překonal strach: Je to adrenalin i styl života

Články

Před dvěma roky překonal strach a pustil se hlavou napřed ledovým korytem. Od té chvíle Timon Drahoňovský propadl kouzlu skeletonu. Letos se ve Švýcarsku zúčastnil Olympiády mládeže a v budoucnu chce proniknout i na velkou olympiádu. „Pro sportovce je to nejvíc, ale já bych rád inspiroval i další děti, aby začali sportovat a dělat skeleton,“ přeje si šestnáctiletý závodník.

V Česku nemá konkurenci a hodně to Timona Drahoňovského mrzí. „Jsem tady jediný, kdo tohle dělá. Nemám žádné parťáky a trénuji sám. Bylo by lepší, kdyby nás bylo víc. Měl bych větší motivaci,“ povzdechl si mladý reprezentant, kterého přivedla ke skeletonu sestřenice Anna Fernstädtová, trojnásobná juniorská mistryně světa.

„Radím se s ní i trenéry a celkově mi to pomáhá být lepší. Musíte být připraveni fyzicky i mentálně. Když se někde na trati bouchnu, tak se nesmím podělat a nezamýšlet se tím, co bylo,“ prozradil Timon, jak překonává strach z nebezpečného sportu. „Ze začátku jsem ten strach míval. Bylo to šílené. Ráno jsem nejedl, cpali to do mě horem dolem, abych měl nějakou energii. Postupně strach opadával, když jsem se s tratí seznámil.“

Teď už si český reprezentant jízdu v korytě naplno užívá. „Baví mě to. Je to adrenalin, styl života, haluz, když vidíte tu rychlost,“ usmíval se Timon, který během minutové jízdy nabere rychlost i přes 130 km/h.

„Rodičům bych vzkázal, ať se o své dítě nebojí a nechají ho to zkusit. Samo si pak najde cestu, jestli ho to bude bavit. Zezačátku to možná bolí a děti musí překonat určité stresy, ale ve finále je to utuží, že když do toho dávají všechno, a dělají to poctivě, tak to pro ně má velký přínos,“ řekl otec Timona Karel Drahoňovský, který syna na závodech podporuje.

Foto: ČOV/Ondřej Hnilica