Je libo eso? „Ospalá“ Plíšková ho má v hlavě

Je libo eso? „Ospalá“ Plíšková ho má v hlavě

Články

Před nedělním časným odjezdem do francouzského Štrasburku si povzdychla. „Ten budík v půl sedmé ráno mě docela dodělal.“ Tenistka Karolína Plíšková si raději pospí – tedy pokud může. „Normálně vstávám kolem osmé, ale mně se tedy vstává blbě kdykoliv. Já spím všude a pořád.“

Zbývá jen pár dnů a budík nebude muset řešit. Po víkendovém finále Fed Cupu s Francií pro ni sezona končí. Už teď má na kontě 110 zápasů dvouhry a čtyřhry. Únava se hlásí o slovo. „Po Turnaji mistryň jsem ale trochu odpočívala. Pár dnů jsem strávila v Monaku, navštívila jsem i rodinu a doháněla věci, které normálně nestíhám,“ popisuje světová šestka. „Věřím, že ještě dokážu ze sebe dostat to nejlepší.“

Pomoct by si mohla svým excelentním servisem. Žádná jiná hráčka totiž nedokáže dávat tolik es, své soupeřky ničí přesností. Plíšková navíc jako první tenistka dokázala ve dvou sezonách po sobě zahrát více než pět set es – hvězdná Američanka Serena Williamsová za ní jen tiše pokulhává.

Esy Plíšková zasypávala konkurentky už coby juniorka. Na tréninku si k přesnému servisu pomáhá tradiční technikou, při které se snaží trefovat v rozích pole pro podání postavené kužely. „Když si představím místo, kam to eso chci dát, tak je servis vždycky lepší,“ prozrazuje čtyřiadvacetiletá Češka.

Plíšková je teď českou jedničkou - před rokem navíc v pražské O2 areně rozhodla finále proti Rusku a stala se národní hrdinkou. S tím, že bude hrát, přitom vůbec nepočítala. „Nakupovala jsem v Pařížské a zavolal mi kapitán, že nastupuju. Byl to pro mě docela šok," vzpomíná. „I pak jsem byla docela vykulená. V Česku jsem hrála poprvé a hned finále. Hrát doma je ale lepší, protože to, jak vás lidi podporují, se nikde na turnajích nestane."

Třetí titul v řadě?

Plíšková má teď v soutěži bilanci devět výher a dvě porážky. Letos se významně podílela na výhrách v prvním kole v Rumunsku i v semifinále ve Švýcarsku. Společně s Petrou Kvitovou, Barborou Strýcovou a Lucií Hradeckou o víkendu zaútočí na třetí titul v řadě.

Utkání se odehraje v hale, v které se hrálo v roce 1981 finále basketbalového Poháru mistrů a před sedmi lety tu měl projev americký prezident Barack Obama. Do arény se vměstná zhruba šest tisíc fanoušků.