Jaký je život vedle tenisových hvězd? Vondroušová si zvyká na nablýskaný svět

Jaký je život vedle tenisových hvězd? Vondroušová si zvyká na nablýskaný svět

Články

Ve svých devatenácti letech tluče do míčků skoro stejně silně jak o několik let starší soupeřky. Objíždí velké turnaje, potkává se s těmi nejlepšími. Před Markétou Vondroušovou se otevírají dveře do velkého tenisového světa. Jaký je?

„Neuvěřitelný! Na většině turnajů je suprové zázemí, o grandslamech ani nemluvím. Tam máme k dispozici i to, co nepotřebujeme… A když nám něco chybí, tak nám to seženou. Servis máme úžasný,“ popisuje Vondroušová.

Na žebříčku WTA je ke květnu letošního roku na 42. místě. Až za ní jsou hvězdy jako Venus Williamsová, Victoria Azarenková nebo Samantha Stosurová.

Vondroušová přitom tenis vůbec nemusela hrát, celá její rodina včetně mladší sestry se věnuje volejbalu. I Markétu k vysoké síti lákali, jednou ji ale tatínek v rodném Sokolově vzal na tenisové kurty. A bylo jasno.

View this post on Instagram

Yeees????❤️ #team

A post shared by Marketa (@marketavondrousova) on

„Byla to zábava, hrála jsem pro radost. Až když jsem začala hrát v mládežnických reprezentacích, tak jsem si říkala, že mi to asi docela jde. Pak už to šlo rychle.“

Od svých patnácti let je v Praze. Rok bydlela v tréninkovém areálu na Štvanici, pak se s přítelem přestěhovali do bytu. „Naučila jsem se být samostatná a dospělá. Něco si i dokážu uvařit, ale spíš si jídlo objednáme,“ směje se.

Svůj první velký turnaj vyhrála v sedmnácti, nastoupila na všech grandslamech a ve čtyřhře na Australian Open dokonce letos s parťačkou Barborou Strýcovou došly až do semifinále. Tak daleko se na grandslamu řada hráček nedostane za celou kariéru…

Hvězdy kam se podíváš

Když se před dvěma lety poprvé dostala z tříkolové kvalifikace až do hlavní soutěže svého prvního grandslamu French Open, tak zírala: Támhle Federer, tady Williamsová. Všechno hvězdy z televize.

„Můj velký vzor je Federer. Mám s ním fotku z US Open před lety, kdy jsem tam hrála juniorku. Dodnes je to pro mě velký zážitek, když ho potkám.“

A jak to mají ostatní? Drží si od hvězd odstup? „Není to tak, že by za nimi všichni běhali. Míváme společnou šatnu i tréninkové kurty, takže koukáte, když proti vám jde někdo slavný. Byla jsem vykulená, ale už jsem si na to zvykla,“ dodává.