Jak se žije dvoumetrové basketbalistce: džíny skoro nesežene, místo lodiček obouvá lodě

Jak se žije dvoumetrové basketbalistce: džíny skoro nesežene, místo lodiček obouvá lodě

Články

Už jste někdy seděli v restauraci, kam na večeři přišel ženský basketbalový tým plný dvoumetrových děvčat? Pokud ne, Ilona Burgrová přibližuje, jak taková situace vypadá: „Všichni koukají, kdo vstoupil do dveří. Jsme jak parta holek z jiné planety!“

Sama Burgrová má už se svými 196 centimetry z vlastní výšky srandu. Při nakupování oblečení ale úsměvy končí. Například extrémních velikostí džínů se vyrábí minimum.

„Většina výrobců vůbec tak dlouhé džíny nevede. Chodím už na jistotu k firmám, které je mají. Jenže jsou dost rychle vyprodané a když na mě nezbydou, musím rozjet pátrání jinde.“

A boty? „Jo, to je taky veselý. Třeba lodičkám už se dávno nedá říkat lodičky. To jsou pořádné lodě, co mám v botníku.“

Na Instagram nedávno pověsila fotku, kde jako jedenáctiletá stojí zády ke dveřím a nad hlavou má cedulku 178 cm. „Celé dětství jsem prožila s tím, že si ostatní mysleli, že už jsem dospělá. Teď svoji výšku miluju a neměla bych za nic na světě,“ připsala.

V první třídě byla Ilona jen o půl hlavy menší než učitelka a spolužáci jí začali říkat žirafa nebo lodyha. V dospívání zprvu těžko hledala partnera – vždyť všichni kluci byli o metru menší.

„Trochu mě to na začátku štvalo, jenže pak zjistíte, že výška není směrodatná. Brala jsem to jako nevýhodu, ale už mi to je tak nějak jedno a dělám si z toho legraci. Občas dokonce pobavím i sama sebe,“ směje se.

Mimochodem, basketbal zdaleka nebyla Ilonina první volba při výběru sportu. Její rodiče jsou sice oba baskeťáci, ale ona nejprve začala s plaváním.

K basketbalu se dostala až později přes kamarádky a za pár let už patřila k týmovým oporám. Je vicemistryní světa z roku 2010, s pražským USK vyhrála šest titulů a je podepsaná i pod triumfem v Eurolize.

Ilona Burgrová se zúčastnila TOP CAMPu v Karlových Varech. Mrkněte na video!