Jak motivovat? Třeba šílenou sázkou. Baumrtová už ale raději dohodu s otcem zrušila

Jak motivovat? Třeba šílenou sázkou. Baumrtová už ale raději dohodu s otcem zrušila

Články

Tátu má (skoro) vždy po ruce, už osm let je totiž zároveň jejím trenérem. Rodinnou spolupráci si znakařská kráska Simona Baumrtová pochvaluje, otec jí dokonce ještě před pár lety motivoval bláznivou sázkou.

Ta zněla: Když se dostaneš na mistrovství Evropy, tak udělám dvacet tisíc kliků. Za mistrovství světa padesát a za olympiádu sto tisíc.

„Jenže většinou jsem se na tyhle akce nominovala celkem snadno, takže bych taťku úplně zničila,“ směje se Baumrtová. „Zrušila jsem to pár let zpátky po dohodě s mamkou, teď už spolu žádnou sázku nemáme.“

Tomáš Baumrt je sám bývalým plavcem a v minulosti vedl oddíl triatlonistů. Jenže těch postupně ubývalo, tak nastudoval odbornou literaturu a vrhl se koučovat plavání. Od roku 2008 vede Simonu sám.

A jaký je? „Přísnější, dřív takový nebyl,“ říká jeho svěřenkyně. „V nějakých věcech není tak benevolentní, ale to je dobře. Člověk nad sebou občas potřebuje pevnou ruku, ve sportu to platí obzvlášť.“

Jinak spolupráce funguje. Jen doma se dvojice snaží sport z konverzačních témat vynechat, většinu věcí si proto vyříká přímo na bazénu. „Někdy je to potřeba, ale často to stihneme na tréninku. Mamka není moc sportovní typ, tak to nechceme tahat domů,“ vysvětluje 25letá znakařka.

Z ordinace k bazénu

Mimochodem, trenér Baumrt je zároveň uznávaným lékařem a ordinuje na soukromé dětské kardiologii. Simoně proto napíše tréninkový plán na celý týden, ale osobně se s ní u vody potká jen párkrát do týdne odpoledne.

„Možná právě proto, že jsme spolu nikdy nebyli 24 hodin denně, tak žádná krize nenastala a vždycky jsme spolu vycházeli bez problémů,“ líčí Baumrtová.

Smeká i před otcovou obětavostí, neb sportu věnuje téměř všechen svůj volný čas. A co závazek, že by pro tátu měla sbírat medaile?

„Nemůžu soudit. Je fakt, že pro někoho jiného by se asi plavalo jinak. Ale nevím, já tomu dávám maximum. Mrzí mě, když dřu na velkou akci a pak to nevyjde. On to chápe, snažíme se to spolu zhodnotit.“

Foto: Instagram Simona Baumrtová