Jágr posouvá plánovaný konec kariéry a chce hrát ještě déle. Vlasy už mu obdivuje i kouč

Jágr posouvá plánovaný konec kariéry a chce hrát ještě déle. Vlasy už mu obdivuje i kouč

Články

Během angažmá v New Jersey prohlásil, že dříve jak v padesáti s hokejem neskončí. Nově má ale Jaromír Jágr ještě bláznivější plán: brusle prý nevyzuje až do pětapadesáti let, na ledě se totiž cítí pořád skvěle.

Legendární útočník to řekl zámořským novinářům, jak jinak než s trochou nadsázky, před úterním zápasem na ledě Devils, kde jeho tým vyhrál 3:0. Dostal jednoduchou otázku: Platí, že v padesáti skončíte? Odpověď: V padesáti pěti.

„Změnil jsem názor, protože jsem pořád v pohodě. Plán je padesát pět let.“

Jágr přitom za měsíc oslaví 45. narozeniny. Kdyby teoreticky vydržel v NHL ještě dalších sedm let a kousek, stal by se nejstarším hráčem v historii ligy. Už teď je v pořadí „staříků“ na třetím místě – mezi hráči v poli vydržel hrát nejdéle Gordie Howe (52 let), pak Chris Chelios (48 let) a hned za nimi je Jágr.

Reportér webu nj.com o něm napsal: „Nikdy nevíte, jestli to s tím věkem myslí vážně, nebo si dělá srandu. Každopádně pořád vypadá skvěle.“

Tom Rowe, trenér Floridy, přidal: „Je to jeden z největších profesionálů, s jakými jsem kdy pracoval. Způsob, jakým se připravuje na každý trénink je obdivuhodný. Koučování Jágra je rozhodně vrcholem mé trenérské kariéry.“

Velezkušená osmašedesátka nedávno překonala Marka Messiera a posunula se na druhé místo v historickém bodování v NHL. Jinak je ovšem Jágrovi v této sezoně některými experty vytýkána slabá produktivita a celému mužstvu pak chabý herní projev, který zatím stačí jen na dolní polovinu tabulky Východní konference.

Noční trénink a bujná kštice

Když Jágr před pěti lety hrál ve Philadelphii, proslul svými nočními tréninky v prázdné hale. Podobně to prý funguje i nyní na Floridě, jak popisuje jiný útočník Vincent Trocheck.

„Když si myslí, že se může ještě zlepšit a není se sebou spokojený, tak se sebere a jde na led. Je to docela dobrá filosofie, když se na tím zamyslíte. Stejné to má i s posilovnou – je tam tak dlouho, dokud nemá pocit, že nabral dostatek energie.“

Kromě toho baví olympijský vítěz z Nagana i účesem z 90. let, který si už druhým rokem nechává narůst. „Ty jeho vlasy miluju! Možná proto, že já nemám žádné,“ smál se kouč Rowe, zcela plešatý chlapík.

Foto: Getty Images

A takhle jsme Jardovi přáli loni k narozeninám. Mrkněte.