​Já a zpěv? Nejčastěji na rodinných oslavách u kytary, říká olympijský vítěz Krpálek

​Já a zpěv? Nejčastěji na rodinných oslavách u kytary, říká olympijský vítěz Krpálek

Články

Z reproduktorů mu prý vyhrává hudba všech žánrů, nejčastěji však ta česká. „Poslouchám skoro všude – v autě, na tréninku nebo před závodama,“ říká Lukáš Krpálek, zlatý medailista z her v Riu. A když na to přijde, promění se i ve zpěváka.

Ne že by snad urostlý chlapík vyměnil tatami za pódium s mikrofonem, ale jakmile jeho strýc popadne na rodinných oslavách do ruky kytaru, zpívá se společně u Krpálků celé večery.

Judista používá hudbu jak k relaxaci, tak i pro pocit nabuzení před zápasy. Jinými slovy, pomalá a melodická muzika k odpočinku, tvrdší a rychlejší na motivaci.

Dá se říct, že celkově poslouchám úplně všechny styly, říká Krpálek. Ne, počkat, úplně všechno ne. Ale reportár mám vážně široký.

A oblíbení interpreti? Ty jo, to asi úplně neřeknu. Mám moc ráda českou hudbu, klidně i starší.

Mimochodem, v Riu po zisku zlaté medaile pouštěl coby DJ olympionikům hity od Karla Gotta či Hany Zagorové, zpěvačka Olga Lounová mu dokonce věnovala singl „Jsem medailista.“

Klučinová si oblíbila Vypsanou fixu. A koncerty? Jen dvakrát do roka

Krpálek byl minulý týden na pražské základní škole na Uhelném trhu, kde se křtila hymna Asociace školních sportovních klubů ČR s názvem Sportuj ve škole. Vedle něj vyčníval mezi dětmi třeba dvojnásobný olympijský medailista Josef Dostál nebo sedmibojařka Eliška Klučinová.

Ta by prý podobně jako Krpálek těžko hledala hudbu, která by jí šla vyloženě proti srsti. I když... Třeba s dechovkami na mě nechoďte, to fakt ne!

Bohužel anglicky moc zpívat neumím, takže sjíždím hlavně českou scénu. Baví mě Vypsaná fixa, na střední škole jsem na koncertech byla pořád. Teď to bohužel stíhám jen tak dvakrát do roka.

Sedmibojařka naposledy zapařila na Čechomorech, ale se sluchátky v uších jinak netráví každou volnou chvílí. Pár měsíců mám nový telefon a doteď v něm nemám víc jak tři písničky.

Když však nasedne do auta a v rádiu zrovna hrají její oblíbený hit, trošku stydlivá blondýna rázem v sedadle ožije. Musím jet sama a pořádně to ohulit, abych sama sebe neslyšela, a pak si zpívám na celé kolo, usmívá se.