Inženýr na divoké vodě. Gebas kromě sportu šéfuje realitní firmě, na koloběh už si zvykl

Lifestyle
Lifestyle
2 Minuty čtení
2 Minuty čtení

Budíček na šestou a rychle k vodě, pak převléct do saka na pracovní schůzku a odpoledne už zase na tréninku. „Čtyřiadvacet hodin je pro mě kolikrát málo,“ říká Vítězslav Gebas. Inženýr a olympionik, který šéfuje vlastní firmě s realitami.

Život má prý mnohdy rozplánovaný na minuty. Nedokáže si představit, že by jednu ze svých činností flákal. Naučil se je od sebe oddělovat a často si sám pro sebe říká: Na vodě nemysli na práci, v práci neřeš vodu.

„Fofr mám už deset let, jsem zvyklý na koloběh. Všechno je to o tom, jak je člověk šikovný a flexibilní,“ přibližuje 32letý kanoista, čtvrtý na olympiádě v Riu.

Sport ho bavil odmalička, jako dítě hltal u televize úspěchy Štěpánky Hilgertové nebo Lukáše Pollerta. V Riu si odbyl pod pěti kruhy svoji premiéru, přímo z Brazílie také na dálku koordinoval chod své vlastní firmy.

„Kolegové samozřejmě pracují celý den, jen já jsem furt někde rozlítanej,“ směje se Gebas.

Nejprve pracoval jako makléř pro jednu z realitních společností, pak se postavil na vlastní nohy, protože různorodou docházku kvůli škole i závodům jeho zaměstnavatel příliš netoleroval.

Dnes šéfuje firmě Gebas Reality, která se snaží prosadit exkluzivním a osobním přístupem ke klientům. „Snažíme se být gentlemani. Nechci budovat velký tým lidí a odbavovat obří zakázky. Jsme vyhledávání privátní klientelou a práci odvádíme precizně,“ vysvětluje.

Sport je stále jeho hlavním úvazkem, věnuje mu až šest hodin denně. Ale spočítal si, že by se jenom kanoistikou neuživil. Proto hledal přivýdělek volně navazující na studium v oboru. „Jsem pracovitý člověk, asi bych nedokázal jen tak sedět a koukat.“

Na vodě stačí dvě setiny a všechno je v háji

Olympiádou si splnil svůj sportovní sen, na stejnou úroveň jako firemní sukcesy jí však cenit nechce. „Jsme na dobré cestě, aby se nám v budoucnu dařilo i jako firmě. Nejsem naivní. Koukám dopředu jen tak daleko, jak dohlédnu.“

Zvykl si přeskakovat z jedné koleje na druhou. V každé jmenuje jednu z výhod, hmatatelnost pracovních úspěchů ovšem řadí nejvýš.

„Platí přímá úměra toho, že v práci vidím výsledky za dobře odvedenou práci. Na vodě můžu být sebelepší, ale jsem o dvě setiny pomalejší než soupeř a všechno je v háji.“

Dojmy Vítězslava Gebase po olympijském závodě v Riu

líbil se ti článek?