Ideální podmínky proměnil v bronz. Oštěpař Vadlejch zaostal v Dauhá jen 11 centimetrů za osobákem

Ideální podmínky proměnil v bronz. Oštěpař Vadlejch zaostal v Dauhá jen 11 centimetrů za osobákem

Hrdinové týdne

Atletická sezona je teprve na startu, ale Češi hned na úvod ukázali sílu. Oštěpař Jakub Vadlejch se prvním díle prestižní Diamantové Ligy postavil na stupně vítězů. „Jsem za to rád,“ řekl pro Top Athletics. Nemůže ho tak minout umístění v naší rubrice Hrdinové týdne, v níž každé pondělí rekapitulujeme úspěchy českých sportovců za uplynulých sedm dní.

Oštěpař Jakub Vadlejch
Český oštěpař skončil třetí v úvodním mítinku Diamantové ligy v Dauhá. Obhájce vítězství v seriálu se navíc výkonem 87,91 metru na pouhých jedenáct centimetrů přiblížil svému osobnímu rekordu, přesto nestačil na dvojici německých oštěpařů. „Byly úplně ideální podmínky, ale nevyužil jsem je úplně na maximum,“ povídal později. „Už se ale těším na další závody, takhle dobře jsem nikdy nezačal.“

Tenistka Kristýna Plíšková
Sestra slavnější Karolíny se na pražské antuce prodrala až do finále WTA Tour. I finálová prohra s Němkou Barthelovou však pro ni znamenala velkou vzpruhu. Dokázala si, že skvěle může hrát právě i na antuce. „Týden v Praze mi dal hodně a dodal sebedůvěry, že můžu hrát taky na antuce. Doufám, že na to aspoň trochu navážu," povídala.

Dvojskif lehkých vah Jiří Šimánek, Miroslav Vraštil
Šimánek s Vraštilem ve dvojskifu lehkých vah nestačili v Bělehradě jen na britskou posádku Peter Chambers, Will Fletcher. Od poloviny trati drželi druhé místo, které před Poláky Jerzym Kowalským a Miloszem Jankowským s přehledem uhájili.