Hýčkejte si olympijskou mysl! V„knihovně“ Olympic Channel teď najdete i pamětihodná finále

Hýčkejte si olympijskou mysl! V„knihovně“ Olympic Channel teď najdete i pamětihodná finále

Články

Olympijské hry v Tokiu se sice o rok odkládají, olympijskou mysl si však do té doby klidně můžeme hýčkat. Naladit se na sport nám pomůže třeba Olympic Channel, který teď přišel s inovací. Na jeho stránkách nově najdete záložku Classic Finals Channel, a právě tam je nyní k mání nespočet přenosů pamětihodných finálových olympijských utkáních, závodů a zápasů.

Od plnohodnotných filmů po krátké epizody

V olympijské „knihovně“ si vybere každý. Pod záložkou Classic Finals Channel na hlavní stránce Olympic Channel jsou tři podrubriky - Olympic Channel TV, kde běží nepřetržitý streem nejrůznějších závodů, inspirativních příběhů či filmů se sportovní tématikou. Na Classic Finals Channel zase můžete sledovat celé záznamy vybraných olympijských finále. V programu nechybí ani hokejové finále z turnaje století v Naganu 1998, který Češi ovládli. Olympic Ceremonies Channel pak nabízí ke sledování zahajovací a závěrečné ceremoniály za posledních 30 let.

Pokud se ponoříte do knihovny Olympic Channel, rozhodně tu najdete i nespočet záznamů, videí či vzpomínek s českou stopou. Připomenout si můžete například českou legendu Danu Zátopkovou, vzpomínka je z dílny Českého olympijského výboru.

Olympic Channel je dostupný na www.olympicchannel.com a aplikacích pro mobil, Amazon Fire TV, Android TV či Apple TV.

Dokumenty

Máte rádi dokumentární filmy? Tady je pár těch, které musíte vidět. Alespoň pro začátek...

Nagano Tapes
Není bez důvodu, že příběh českých hokejových outsiderů je jedním z nejsledovanějším dokumentů na Olympic Channel. Živé vzpomínky legend Jaromíra Jágra a Dominika Haška dokládají, že tehdejší výhra byla více než jen zázrakem. Pokud jste ještě neviděli příběh prvních olympijských her, kterých se zúčastnili i hráči z NHL, neváhejte!

The Golden Generation
Jde o intimní pohled na jedinečný argentinský basketbalový tým, který se zrodí jednou za generaci. Právě toto mužstvo dokázalo porazit americký „Dream team“ a vyhrát na olympijských hrách v Aténách v roce 2004. Příběh znovu spojuje národní hrdiny, kteří vzpomínají na tento okamžik, jenž uchvátil celou zemi.

The People's Fighters
Nahlíží do historie kubánských úspěchů v boxu. Za posledních 50 let, a to i přestože jako národ mají pouze 11 milionů obyvatel, Kuba vyprodukovala více olympijských medailí v boxu než jakákoli jiná země. Domů dovezli kubánští boxeři 73 medailí. Dokument se soustředí na kariéry zlatých medailistů Teofila Stevensona a Felixe Savona. Na jejich triumfy a překážky, kterým muselo kubánské boxování čelit.

Inspirace

Chcete se inspirovat? Proč ne...

Hitting the wall

Už jste někdy přemýšleli nad tím, jaké by to bylo trénovat jako olympionik? Takové výpravy podnikají někteří fitness influenceři. Buff Dudes cestuje po světě a přijímá tyto výzvy. Trénink třeba s dvojnásobnou olympijskou medailistkou, americkou sportovní gymnastkou Laurie Hernadezovou, nebo olympijskou šampionkou v zápase Kanaďankou Ericou Wiebovou. Jak mu to šlo, můžete vidět právě v sérii Hitting the wall na youtube Olympic Channel.

The Z Team

Inspirativní série o tom, jak se juniorské týmy, které patří mezi outsidery, mohou měnit pod rukama olympijských legend - prohra pro ně nepředstavuje možnost. Mezi takzvané „super trenéry“ patří například člen „Dream teamu“ a zlatý olympionik Christian Laettner, taky kamerunský zlatý olympijský medailista a bývalý obránce Arsenalu Lauren [Etamé Meyer] či brazilská olympijská vítězka v plážovém volejbalu Jackie Silvaová a americký kouč rugby Mike Friday. The Z Team je humorná a emocionální série.

Olympic Channel nabízí ještě mnohem víc...

Foto: Getty Images