Hokejisti chystají fanklub Sáblíkové. Dá trenér Jandač svolení?

Hokejisti chystají fanklub Sáblíkové. Dá trenér Jandač svolení?

Články

Hokejisti jsou zvyklí na velké stadiony, zájem médií i velká očekávání. Jenže olympiáda je úplně jiné kafe, zvlášť pro nováčky. A tak si ji chtějí užít. „Těším se, až vypukne náš turnaj. A když zbude čas, chceme jít všichni do jednoho podpořit Martinu Sáblíkovou,“ říkal brzy čtyřiatřicetiletý premiant Ondřej Němec.

České rychlobruslařce fandili hokejisti už při jejím prvním závodě na tři kilometry, ve kterém skončila těsně čtvrtá. Avšak medailový boj Sáblíkové sledovali jenom na dálku. Zrovna totiž byli na kempu v Soulu a do dějiště olympiády dorazili až v pondělí. „Mrzí nás, že Martině Sáblíkové těsně unikla medaile,“ říkal pak trenér hokejového týmu Josef Jandač.

„Je to škoda, ale ona určitě bude bojovat dál a něco urve!“ věřila zase brankářská jednička Pavel Francouz. Možná českým hráčům imponuje, že je s rychlobruslařskou šampionkou profesně spojuje stejné náčiní na nohou.

Jeden za všechny, všichni za jednoho

Postupně se tak mezi hokejisty začal rodit fanklub Martiny Sáblíkové, který chce svou krajanku podpořit v pátek na pětikilometrovém závodě. Češka při něm bude obhajovat zlatou medaili ze Soči. „Těším se, že půjdeme Martinu zafandit,“ říkal po úterním tréninku obránce Ondřej Němec. Ten má sice za sebou šest světových šampionátů, na olympiádě je ale poprvé.

I proto moc dobře ví, že důležitý je pro něj hlavně začátek hokejového turnaje. Ten Češi načnou ve čtvrtek zápasem s domácí Koreou.

Hlavní pocit zodpovědnosti pak leží na trenérovi Josefu Jandačovi. „Za chvíli začnou zápasy a my potřebujeme regenerovat. A když tady začneme lítat s baťůžkem na zádech, tak to nebude dobré. Zejména v horách dost fouká a ještě by tam někdo nastydl,“ říkal šéf české střídačky.

„Hrajeme tři zápasy ve čtyřech dnech, máme to nabité. Ale je to tam kousek volna a všichni do jednoho chceme jít Martinu podpořit,“ přesvědčoval na druhé straně Němec.

Trenér Jandač není despota, a tak k podpoře Sáblíkové nejspíš svolí. „Když nám to vyjde, tak bychom určitě chtěli někoho podpořit, ale spíš do haly,“ naznačil, že při úspěšném vstupu do hokejové turnaje může Sáblíková počítat se svým osobním hokejovým fanklubem.

Autor:Jakub Slunečko