Historický úspěch. Čeští volejbalisté do 19 let vybojovali titul mistrů Evropy

Historický úspěch. Čeští volejbalisté do 19 let vybojovali titul mistrů Evropy

Hrdinové týdne

Senzace. Paráda. Překvapení. Čeští volejbalisté se v neděli v Maďarsku stali v kategorii do 19 let poprvé v historii mistry Evropy a nemůže je minout umístění v naší rubrice Hrdinové týdne, v níž každé pondělí rekapitulujeme úspěchy českých sportovců za uplynulých sedm dní.

Česká volejbalová reprezentace
Jiří Zach, jeden z trenérů, po senzačním semifinálovém skalpu Ruska prohlásil: „Dokázali jsme z pozice Davida vzdorovat volejbalovému Goliášovi, a co víc – porazili jsme ho!“ Češi pak ve finále zdolali Itálii a získali první zlato v historii. Dosud jedinou medailí v této kategorii byl evropský bronz z roku 1999.

Zuzana Hájková a Tomáš Paul
Útočili na medaili i postup na olympijské hry v Pchjongčchangu, obojí jim ale uniklo. Čeští curleři na mistrovství světa smíšených družstev podlehli v duelu o bronz čínským soupeřům a skončili čtvrtí. Loni skončila dvojice Anna Kubešková, Jiří Candra na 21. místě.

Jihostroj České Budějovice
„Titul se trochu rovná zázraku,“ uvedl kouč volejbalistů René Dvořák. Jihostroj vyhrál ligu po třech letech, přestože se v sezoně trápil: vyměnil trenéra, vyhořel v poháru a čtvrtfinálový postup urval až v sedmém zápase. Ve finále dokázali Budějovičtí zdolat Kladno.