Historický úspěch. Česko má díky Šafářové tenisovou královnu i v deblu

Historický úspěch. Česko má díky Šafářové tenisovou královnu i v deblu

Hrdinové týdne

Krásný to pohled. Ženskému singlovému žebříčku tenistek vévodí Češka Karolína Plíšková a tomu deblovému nově Lucie Šafářová, která se na první příčku dostala po turnaji v Cincinnati. Právem ji také zařazujeme do čela naší pravidelné rubriky Hrdinové týdne.

1. Lucie Šafářová
Český ženský tenis zažívá žně, nikdy nebyl úspěšnější. Pět našich hráček je v první padesátce singlového žebříčku, v tom deblovém dokonce osm. „Hodně speciální úspěch,“ říká Šafářová. Na turnaji v americkém Cincinnati na něj dosáhla díky postupu do semifinále společně s Barborou Strýcovou, neboť její stálá parťačka Bethanie Mattek-Sandsová je zraněná. Teniska z Brna je čtvrtou Češkou, která v deblu dosáhla na post světové jedničky – před ní to dokázaly Helena Suková, Jana Novotná a Květa Peschkeová.

2. Milan Hájek
Závod na Lipně poznamenalo pro jachting nepříliš příznivé počasí: nejdříve slabý vítr, který narušil rozjížďky, a v noci na sobotu také extrémně silná bouře. Ani to ale naštěstí nerozhodilo jachtaře Milana Hájka, který vybojoval titul mistra Evropy ve třídě akčních skifů RS700. „Jsem nesmírně šťastný. Už jen proto, že konkurence na Lipně byla vysoká.“ Úspěch českého jachtingu podtrhli ještě Petr Fiala na čtvrtém, Michal Kotek na pátém a Adam Plhoň na devátém místě.

3. Kristýna Hoidarová Kolocová a Michala Kvapilová
Navázaly na jiný český pár Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová, který bral stejnou medaili loni. „Stříbro je úžasné, i když škoda, že neklaplo zlato. Měly jsme na to,“ uvedla Kolocová. Ve finále mistrovství Evropy zastavil Češky až německý tým, přesto si připsaly zatím největší úspěch v rok a čtvrt trvající spolupráci.