Golfistka Spilková už zase věří v sebe sama. Udělala radikální krok

Golfistka Spilková už zase věří v sebe sama. Udělala radikální krok

Články

Intuice jí našeptávala: tohle už není ono. I proto se rozhodla pro radikální krok a do nové sezony vstoupila s výrazně obměněným týmem. „Jsem pocitový hráč a potřebovala jsem zase začít hru cítit,“ vysvětlila česká golfistka Klára Spilková. „Snažím se vrátit k základům a na nich pracovat.“

Po dvanácti letech tak její tým opustil trenér Pavel Nič, kterého nahradil Lukáš Martinec. „Po minulé sezoně, která nebyla úplně slavná, jsem cítila, že je potřeba nový tým a nový trenér," prozradila, co stálo za změnou. „Z přípravy mám velkou radost a ráda bych letos dosáhla na nejvyšší příčky."

V její sedmé sezoně na nejvyšší evropské túře LET jí bude stále pomáhat i Angličan Keith Williams. „Jako poradce na techniku je nepřekonatelný," je si jistá Spilková. Fyzioterapeutem je pak její přítel Martin Procházka. V týmu je i psycholožka a mentální kouč. V nošení holí se budou střídat Monika Dvořáková a Kateřina Dvořáková.

Neúspěch ji posílil

Nový impulz v týmu pohladil její sebevědomí. „Cítím, že si teď doopravdy věřím a to je hlavní. Přemýšlím o profesionálním titulu. Minulá sezona od něj byla daleko, ale myslím, že mě posílila a teď jsem k němu blíž," uvažovala dvaadvacetiletá Češka.

Vedle turnajů LET se zkusí dostat na některý z majorů. Kvalifikaci bude hrát o US Open a věří, že účast na British Open a francouzském Evian Championship si zajistí na základě pořadí v žebříčku LET. „Dali jsme dohromady tým, který se bude společně bavit o tom, jak mě dostat co nejvýš. Opravdu věřím, že se to tento rok ukáže.“

A kdyby ne?

„Tak ten příští určitě!“