Finále č.4! Fedcupovou atmosféru si užívám. Hraju i za Česko, říká Hradecká

Finále č.4!  Fedcupovou atmosféru si užívám. Hraju i za Česko, říká Hradecká

Články

Vzpomínáte? Před pěti lety nastoupila ve fedcupovém finále v Moskvě za stavu 2:2 do rozhodující čtyřhry. A po boku ostřílené deblistky Květy Peschkeové svými důraznými údery přispěla k prvnímu českému titulu po 23 letech. „Tehdy jsme vůbec nevěděly, co bude. Bylo to takové první nadšení," vzpomíná Lucie Hradecká na svou první finálovou zkušenost ve Fed Cupu.

Od té doby se objevila ve finálovém kvartetu také o rok později a v roce 2014. Ve francouzském Štrasburku teď bude společně s Karolínou Plíškovou, Petrou Kvitovou a Barborou Strýcovou bojovat o třetí fedcupový titul v řadě. Češky hrají finále popáté za uplynulých šest let. „Ale pokaždé je to vzrušující,“ myslí si Hradecká.

I nyní zasáhne pouze do čtyřhry, její role má však jiný rozměr než před pěti lety v souboji s Ruskami. „Budou převládat zkušenosti," říká bronzová medailistka v mixu z olympijských her v Riu. „Taky si fedcupovou atmosféru užívám. Nehraju sama za sebe, ale i za tým, za Českou republiku. Hodně kamarádů a přátel má pak radost.“

Češky jsou v tomto duelu favoritky. Ve světové dvacítce mají hned tři hráčky, Francouzky žádnou. Ve čtyřhře by však Hradecká hrála proti současným deblovým světovým dvojkám Caroline Garciaové s Kristinou Mladenovicovou. „Rychlou hrou je můžeme dostat pod tlak, ony pak docela chybují,“ uvažuje. „Zbraně na ně máme, i když by to asi bylo těžký.“

Boj tenistek o fedcupový hattrick zahájí v sobotu Karolína Plíšková s Kristinou Mladenovicovou. Ve druhé dvouhře budou hrát Petra Kvitová a Caroline Garciaová.

Foto: Česká sportovní / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)