Farmářský golf a další úlety. Tohle je 5 nejbizarnějších sportů na světě

Farmářský golf a další úlety. Tohle je 5 nejbizarnějších sportů na světě

Články

Vážně jste nikdy neslyšeli o farmářském golfu? Ani o závodech muž vs. kůň? Ve druhém ze tří článků ze série o nejbizarnějších sportech vám zase trochu rozšíříme obzory.

Fowling
Americký fotbal a bowling v jednom. Fowling se hraje teprve od roku 2001, kdy sport vymysleli v americkém Detroitu. Bojují v něm dva týmy proti sobě a úkolem každého z nich je míčem pro americký fotbal porazit všechny soupeřovy kuželky. Kdo to stihne dřív, vyhrál.

Souboj palců
Pokud v klasické páce, tedy přetahování rukama, nemáte proti silnějším soupeřům moc šancí, možná byste měli zkusit tentýž sport, ale s palci u nohou. V angličtině se mu říká „toe wrestling“ a má i totožná pravidla. Mrkejte.

Člověk vs. kůň
Je rychlejší trénovaný sportovec, nebo kůň? Ve Walesu se každý rok koná 35 kilometrů dlouhý maraton přes různorodý terén, jehož vítězem byl jen dvakrát v historii muž. Stalo se tak v letech 2004 a 2007. Čas vítěze se pravidelně pohybuje kolem dvou hodin.

Farmářský golf
Švýcarská lahůdka. Hornussen, neboli golf pro farmáře, je sport především pro svalnaté chlapy. Hraje se už od 17. století a díky svítícím míčkům ho lze provozovat i za tmy. Jen je na náš vkus možná až příliš nebezpečný.

Kámen-nůžky-papír
Žádná novinka, triviální hru kámen-nůžky-papír zná půlka světa. V Japonsku, odkud pochází, ji ale posunuli na úplně jinou úroveň. Turnaje v arénách před stovkami diváků mají atmosféru podobnou velkým boxerským show.