Fanoušci jako turbomotor. Biatlonistka Koukalová jim odepisuje i ručně

Fanoušci jako turbomotor. Biatlonistka Koukalová jim odepisuje i ručně

Články

Občas chodí spát, když už jiní vstávají. Biatlonistka Gabriela Koukalová se snaží poctivě odepisovat na vzkazy svých fanoušků na sociálních sítích. „Dokonce i na dopisy někdy ručně odepisuju,“ říká sedmadvacetiletá Češka, která v loňské sezoně ovládla seriál Světového poháru.

Fanoušci jsou tím správným turbomotorem, který ji žene vpřed – navzdory dřině, které je leckdy víc než dost. „Snažím se ale hledat pozitiva. Mám ráda tu naši biatlonovou rodinu i lidi okolo ní, i adrenalin před startem a při závodech,“ vypráví. „Když ten adrenalin na chvíli nemáte, docela vám chybí. Třeba v létě mi chybí hodně.“

Pořádnou dávku adrenalinu jí napumpuje do žil už nadcházející víkend. Další zastávkou Světového poháru je německý Oberhof. Sem se biatlonisté vracejí po ročních pauze. Kvůli špatným povětrnostním podmínkám se totiž loni čtvrté kolo stěhovalo do Ruhpoldingu.

Koukalová léčila před Silvestrem pohmožděniny, které si odnesla z biatlonové exhibice na stadionu Schalke. „Provar na střelnici a pád ve sjezdu na exhibici v Schalke beru jako trest za to, ze jsem Vám od Nového Města na Moravě nic nenapsala a ani nepopřála hezké svátky,“ napsala pak na facebookových stránkách třetí žena průběžného pořadí seriálu. „Teď jen doufám, že z toho pádu nebude nic horšího než paviání zadek, protože to co je schované pod ledem vypadá podstatně hůř.“

Naštěstí však zůstala zdravá. V Oberhofu bude kvůli chřipce chybět Veronika Vítková. Nachlazení potrápilo i Evu Puskarčíkovou, která se ale na start postaví.

Foto: Český biatlon/ Petr Slavík a Facebook Gabriely Koukalové