Dvojnásobná hokejbalová radost. Češi zazářili na domácím mistrovství světa

Dvojnásobná hokejbalová radost. Češi zazářili na domácím mistrovství světa

Hrdinové týdne

Parádní hokejbalový šampionát mají za sebou české reprezentace. Dvě medaile, v hodnotě zlata a bronzu, je řadí na první místo naší pravidelné rubriky Hrdinové týdne.

1. České hokejbalové reprezentace
V sobotu nejprve zazářily hokejbalistky, které ve finále přetlačily USA a oslavily premiérový titul mistryň světa. Jen pár hodin nato pak v pardubické hale uspěli i muži – v bitvě o bronz porazili Řecko. „Skvělý šampionát ve skvělé atmosféře. Takovou vášeň v hokejbal jsem snad jinde nezažil,“ chválil publikum George Gortsos, šéf hokejbalové federace.

2. Lucie Šafářová
Finále se stalo jasnou záležitostí, Lucie Šafářová s americkou parťačkou Bethanie Mattekovou-Sandsovou v něm povolily soupeřkám jen tři gemy a na Roland Garros se z titulu ve čtyřhře radovaly už podruhé. Ve sbírce mají i společný triumf z US Open a Australian Open. „Bavíme se na kurtu i mimo něj. Šlape nám to a jedeme na vítězné vlně,“ usmívala se Češka.

3. Václav Milík
Čtrnáct let čekali fanoušci ploché dráhy na dalšího Čecha na stupních vítězů v Grand Prix. Dočkali se v sobotu, navíc na domácí půdě. Václav Milík dojel na oválu břevnovského stadionu třetí. „Naplno mi to dojde asi až doma. Jsem plný adrenalinu, je to senzační úspěch,“ říkal Milík pár minut po závodě.