Dvojčata Vetešníkova na Olympu: Jeden pankáč, oba maminčini mazánci. Co na sebe práskli v exkluzivním videu?

Dvojčata Vetešníkova na Olympu: Jeden pankáč, oba maminčini mazánci. Co na sebe práskli v exkluzivním videu?

Články

Od malička se dělili o všechno. Jednovaječná dvojčata Ondřej a Jan Vetešníkovi se v jedné veslici probojovali i do Ria, kde sdílí pokoj v olympijské vesnici. Jak spojují vrcholový sport a specifický vztah dvojčat? A co na sebe práskli v našem exkluzivním videu?

Mezi bloky olympijské vesnice se projíždějí bez starostí, jeden na koloběžce, druhý na skejtu. „Jsem unešený, i když je to moje druhá olympiáda. Člověk se tady v té komunitě cítí opravdu tak povznesený, jako by byl na Olympu,“ básní o něco starší Ondřej Vetešník.

„Hlavně je tady super matrace, na lepší jsem snad nikdy nespal,“ pokračuje mladší Jan Vetešník. „Na to se vždycky těším ze všeho nejvíc, až se do té postele položím,“ pochvaluje si. S bráchou dostali v Riu společné ubytování, ale problém to není. Celou sportovní kariéru jsou zvyklí spát v jednom pokoji.

Společným soužitím míchají sourozeneckou magii, která jim pomohla ve sportovní kariéře probojovat se až na vrchol. Navzájem se podpoří, znají se a dokážou si vyhovět. A taky motivovat – jako když dřív jeden dostal ve škole jedničku nebo zajel rychlejší čas, toho druhého to vždycky nakoplo.

Nelézt si na nervy

„Dvojčata jsou ve sportu po mentální stránce hodně silná. Svěřujeme se, podpoříme se a nic nedusíme. Tohle nám pomáhá k lepším výkonům,“ líčí Ondřej Vetešník. S bráchou ostatně nejsou jediní, kdo na tenhle koncept úspěchu přišel. Mezi veslaři se už dříve představily německé, britské nebo nizozemské páry dvojčat.

Důležitá je jenom jedna věc – nelézt si na nervy. Tohle se zatím oběma našim pohodářům daří eliminovat na výtečnou. A když je potřeba, tak se prostě „odliší“. Jako když si Jan Vetešník v pubertě zvolil image pankáče. „Vypadal šíleně, to jsem se od něj rád distancoval,“ směje se nad vzpomínkou Ondřej Vetešník.

Od té doby ale nemají potřebu být rozdílní. To je velká výhoda ve veslování, v běžném životě je to naopak. „Lidi se nás pořád pletou, já to nechápu. Důležité ale je, že si nás nepletou manželky,“ smějou se oba.

Co na sebe dál prozradili? Kdo vyhrával v dětství rvačky a kdo umí lépe portugalsky? Mrkněte na video.