Dva cenné (ne)olympijské kovy na Světových hrách i medailový třesk českých nadějí

Světové hry 2017
1 Minuta čtení

Minulý týden byl další nevídanou přehlídkou českého sportu. V polské Vratislavi začaly Světové hry a dvě medaile vylovil z bazénu ploutvový plavec Jakub Jarolím. Skvěle si vedly i mladé české naděje – ve vodním slalomu i v atletice. Posuďte sami…

Jakub Jarolím
Ploutvový plavec Jakub Jarolím získal na Světových hrách ve Vratislavi dvě medaile. O víkendu v závodu na 50 metrů kraul s dvěma ploutvemi a šnorchlem obsadil druhé místo. Přidal ho k pátečnímu bronzu z dvojnásobné trati. „Je to neskutečné, pro mě naprosto velké překvapení,“ radoval se po stříbrném závodu. „Ukázalo se, že jsem byl v pohodě, že jsem neměl co ztratit.“

Vodní slalomáři
Kajakářka Antonie Galušková vybojovala v Bratislavě titul juniorské mistryně světa, Lucie Nesnídalová získala ve stejné kategorii bronz. Mezi vodními slalomáři do 23 let přidal kanoista Václav Chaloupka stříbro. V týmových závodech ukořistili Češi šest medailí, z toho polovinu zlatých. Nejcennější kov získaly hlídky kajakářek a kanoistů ve starší věkové kategorii a juniorští kanoisté.

Mladí čeští atleti
Výškařka Michaela Hrubá potvrdila roli favoritky a stala se juniorskou mistryní Evropy. V Grossetu jako jediná přeskočila 189 centimetrů, pak přidala ještě čtyři. „Vyšlo to úplně nejlíp, jak mohlo," řekla Hrubá svazovému webu. „Škoda, že druhý pokus na 196 nezůstal, už jsem byla za laťkou.“ Na šampionátu v Itálii vybojovaly zlaté medaile ještě kladivářka Kateřina Skypalová a oštěpařka Nikol Tabačková, s třemi tituly vyrovnala česká výprava bilanci z dosud nejúspěšnějšího šampionátu v roce 2005 v Kaunasu.