Dovrší Češi domácí zlatý hattrick? V Pardubicích startuje hokejbalové mistrovství světa

Dovrší Češi domácí zlatý hattrick? V Pardubicích startuje hokejbalové mistrovství světa

Články

Začněme příjemnou statistikou: celkem dvakrát se na našem území konal světový šampionát v hokejbale a Češi v obou případech byli zlatí! Dosáhnou na medaili i letos? MS v Pardubicích startuje 1. června.

„Máme k dispozici kabinu A týmu hokejového Dynama. Zázemí je parádní a už se moc těšíme, až turnaj začne. Doufám, že si fanoušci najdou do Tipsport areny cestu a vytvoří během celého mistrovství skvělou atmosféru,“ přeje si Drahomír Kadlec, trenér reprezentace.

Češi patří jednoznačně mezi favority: nominaci, v níž je pět pamětníků posledního triumfu z roku 2009, poskládali trenéři převážně z hráčů z domácí ligy. Výjimkou je brankář Lukáš Heczko, který chytá za slovenský Martin, a obránce Michal Slanec ze Švýcarska.

Mimochodem, hokejbalu se na nejvyšší věnuje řada hráčů s hokejovou minulostí. Například český kouč Drahomír Kadlec je držitelem zlata z hokejového šampionátu ve Vídni 1996. Za Haiti zase nastoupí Geogres Laraque, bývalý bitkař z NHL. A branku Kajmanských ostrovů by měl hájit Robert Slipčenko, jenž v české hokejové extralize nastupoval za Slavii.

Domácí tým vstoupí do turnaje ve čtvrtek od 18 hodin proti Švýcarsku, ve skupině mají Češi ještě USA, Portugalsko a Itálii. „Už tyto zápasy pro nás budou důležitou prověrkou. Přijímáme roli favorita od prvního zápasu, chceme fanoušky naladit vítězstvím,“ říká Kadlec.

V sobotu začne mistrovství také pro ženský tým, který si odbyl premiéru na světovém poháru v Martině 2006 a hned bral bronz. O nejlepší výchozí pozici do play off bude bojovat s Kanadou, Slovenskem, Velkou Británií, USA a Itálií.

Ale Pardubice nebudou žít jen hokejbalem. Vedle haly vyrostla obří fanzóna, kde si fanoušci mohou užít každodenní koncerty. Zahraje třeba kapela vypsaná fiXA, která nazpívala hymnu šampionátu, nebo Děda Mládel Illegal Band.

Oficiální web šampionátu ZDE, informace o vstupenkách najdete TADY.

Češi jsou mistři domácích šampionátů. Mrkněte an video.