Domácí cyklokrosový svátek se blíží. 5 důvodů, proč sledovat víkendové ME v Táboře

Domácí cyklokrosový svátek se blíží. 5 důvodů, proč sledovat víkendové ME v Táboře

Články

Znovu po čtyřech letech se do České republiky sjedou nejlepší evropští cyklokrosaři. V sobotu začíná v Táboře mistrovství Evropy a my pro tebe máme pět důvodů, proč si ho nenechat ujít!

  • České naděje. „Věřím ve dvě placky, ty jsou reálné,“ tuší reprezentační kouč Petr Dlask. V Táboře se sice nepředstaví největší hvězda Kateřina Nash, ale o medaile budou bojovat ostatní. Třeba junioři Tomáš Kopecký a Jakub Schierl, Adam Ťoupalík v kategorii do 23 let nebo Jana Czeczinkarová, dvakrát bronzová z posledních dvou let. Ti všichni závodí v neděli. Celkem bude Česko reprezentovat 36 cyklokrosařů.
  • Zahraniční hvězdy. Čekejte přehlídku těch nejlepších, vždyť starý kontinent v cyklokrosu celosvětově vládne. Velmocemi jsou Belgičané a Nizozemci. Největším jménem je nizozemský fantom Mathieu van der Poel. „Je to možná naposledy, kdy bude taková hvězda v České republice závodit,“ říká Petr Balogh, ředitel závodu. Lákadlem je i Belgičanka Sanne Cantová či juniorský mistr světa Brit Thomas Pidcock.
  • Poslední ME v tomto roce. V Táboře se začíná v sobotu 4. listopadu závody veteránů, program vrcholí o den později. Je to naposledy v tomto roce, kdy Česká republika hostí v jakémkoliv sportu evropský šampionát.
  • Pět kategorií. Na jih Čech dorazí 550 závodníků z 18 zemí. V neděli se divákům představí cyklisté v pěti věkových kategoriích – junioři, ženy i muži do 23 let a nejprestižnější kategorie Elite. Vše hned po sobě, s minimálními časovými prodlevami.
  • Rekordní televizní přenos. Pokud o víkendu nedorazíte přímo do Tábora, kde mimochodem nebudou chybět dvě velkoplošné obrazovky či diskotékový party stan, nenechte si mistrovství ujít na obrazovkách České televize. ČT sport připravuje v dlouhodobé historii nejdelší přenos v délce 7 hodin a 15 minut.