Do Minsku dorazili první sportovci. Boxeři sní o medaili

Do Minsku dorazili první sportovci. Boxeři sní o medaili

Články

První české pokoje ve vesnici sportovců na Evropských hrách mají už své nájemníky. Do běloruského Minsku dorazili boxeři Miloš Bartl, Petr Novák a Artur Šachbazjan s trenéry Kamilem Černým a Vasilijem Larionovem, kteří strávili závěrečnou dvoutýdenní přípravu nedaleko běloruského hlavního města. Za cíl si kladou minimálně účast v semifinále, sní o medaili.

„Strávili jsme čtrnáct dní na společném soustředění s ostatními reprezentacemi v přípravě na Evropské hry. Byli tam Bělorusové, Rusové, Francouzi, Izraelci a další reprezentace. Takže závěrečná příprava byla v tomto ohledu výborná,“ řekl po příjezdu trenér Kamil Černý. „Ale jestli se soustředění opravdu podařilo, to se uvidí, až jak to dopadne v ringu,“ doplnil kouč.

V souboji se světovou špičkou

„Čtyři zlata, to je jasné,“ nebál se vyřknout Bartl. „Sportovci musejí mít ty nejvyšší cíle, ty reálné musejí vyřknout trenéři,“ doplnil s úsměvem boxer z Nového Strašecí. „Jestli se podaří nějaká medaile, tak budeme nadšení,“ upřesnil Černý.

Všichni jsou podle trenérů výborně připraveni, mají za sebou náročné fyzické soustředění v Gruzii a v Minsku hned navštívili týmového lékaře Jiřího Neumanna, aby doléčili drobné bolístky. „Máme za sebou přípravu, kterou jsme potřebovali. Všichni jsou dobře fyzicky připravení, splnili objemový trénink a také tréninkové souboje se sparingy ukázaly, že jsme dobře připraveni,“ pochvaloval si Larionov. „Teď to zbývá jen prodat.“

To nebude jednoduché. Do Minsku dorazí evropská špička, kontinentální i světoví šampioni, olympijští vítězové. Soutěž je zároveň mistrovstvím Evropy. „Bude tvrdá konkurence,“ jsou si boxeři vědomi. Do plného počtu je ve středu doplní Nela Freiherrová s Martinou Schmoranzovou a Janem Mužíkem, civilním zaměstnáním policistou z Ostravy. „Honza nedostal volno na dva týdny v kuse, ale trénovat a přijede zítra,“ vysvětlil Černý.