Dlouhé hody jsou zpět. Uvnitř ta bojovnice pořád je, směje se olympijská šampionka Špotáková

Lifestyle
1 Minuta čtení

Uplynulý týden se nesl ve znamení bojovnice Barbory Špotákové. Česká oštěpařka nejprve skončila na mítinku Diamantové ligy v Lausanne druhá, v neděli pak v Londýně vybojovala zlato - navíc svým nejdelším hodem od roku 2012. „Byl to fantastický den. Hned po příjezdu na stadion mě skvělá atmosféra pohltila, zaplavily mě krásné vzpomínky na rok 2012. Bohužel první pokusy nebyly vydařené, ačkoliv letěly daleko, o to více jsem ráda za dlouhý pokus 68,26," řekla dvojnásobná olympijská šampionka.

Barbora Špotáková
Česká oštěpařka vyhrála soutěž oštěpařek na Diamantové lize v Londýně. Ve svém letošním maximu a rekordu mítinku 68,26 metru oplatila čtvrteční porážku z Lausanne Chorvatce Saře Kolakové (67,83). V dějišti srpnového mistrovství světa Špotáková vyhrála posledním pokusem a zároveň svým nejdelším hodem od olympijského vítězství, které v roce 2012 vybojovala právě na londýnském stadionu, a po následné mateřské přestávce.

Roman Kreuziger
Český cyklista Roman Kreuziger obsadil v osmé etapě Tour de France páté místo. Kreuziger zaznamenal druhý nejlepší výsledek v etapě na Tour v kariéře. Pátý skončil už potřetí, jeho maximem je čtvrté místo shodou okolností také z osmé etapy v roce 2010 a z individuální časovky o tři roky později. „Kdybych začal spurtovat dřív, mohl jsem být možná i třetí, ale to je jen kdyby," litoval Kreuziger později.

Jaroslav Kulhavý
Biker Jaroslav Kulhavý dojel druhý v závodu Světového poháru v cross country ve švýcarském Lenzerheide a po dvou letech se dostal v elitním seriálu na stupně vítězů. Olympijský vítěz z Londýna nestačil jen na domácího suveréna Nina Schurtera, který vyhrál i čtvrtý závod letošního SP. „Z mé strany to byl perfektní závod, protože těch problémů letos bylo hodně. Smůla se mi lepila na paty a konečně to myslím bylo tam, kde to mělo být," řekl České televizi.