Cyklopešek skifaře Synka aneb Co všechno se může přihodit během jediného závodu

Cyklopešek skifaře Synka aneb Co všechno se může přihodit během jediného závodu

Články

Čas od času si od vesel odskočí na kolo. Pětinásobný mistr světa a trojnásobný olympijský medailista Ondřej Synek o víkendu vyrazil na závod horských kol Trans Brdy, který patří do oblíbeného seriálu Kolo pro život. Cyklistický bůh ale při něm tentokrát příliš nestál. „Tak dnes největší cyklopešek!“ napsal český skifař na svůj Facebook.

Co se stalo?

„Na začátku mě poslal k zemi na Ipon nějakej střelec, pak bloudění a propad asi o 100 míst,“ popisoval své útrapy na trati. „Taky namotaná přehazovačka, 15 kilometrů do cíle defekt a čtyři kilometry do cíle defekt č.2. Takže pěškobus.“ Ze závodu si navíc odnesl i lehčí úrazy, při pádu si sedřel kůži na předloktí a na noze.

Záškodník na trati

Příliš mnoho na jeden závod, že? Nebyl však sám, kdo na trati bloudil. Kdosi totiž během závodu přeznačil trať a poslal tak závodníky jinudy. Někteří bikeři tak dlouhé minuty hledali správnou cestu. „Je nám opravdu líto, co se na Brdech událo,“ uvedli organizátoři v prohlášení, které zveřejnili na webu. „Za 18 let pořadatelství jsme se s takovým činem a rozsahem nepochopitelného záškodnictví ještě nesetkali.“

Na trati přitom mohlo být mnohem hůř. Před startem totiž záškodník opakovaně zamkl závoru pod sjezdem, kde se očekával velmi rychlý průjezd. Tuto překážku naštěstí pořadatelé odstranili, přesto jezdce nabádali k opatrnosti.

Foto: ČOV a Facebook Ondřeje Synka