Cyklokrosové medaile i životní maraton. To jsou Hrdinové uplynulého týdne

Cyklokrosové medaile i životní maraton. To jsou Hrdinové uplynulého týdne

Hrdinové týdne

Dvě medaile z domácího mistrovství Evropy v cyklokrosu, životní výsledek v maratonu v podání Evy Vrabcové-Nývltové a husarský kousek motokrosaře Libora Podmola. Takoví jsou Hrdinové týdne! Přečtěte si více v článku.

Čeští cyklokrosaři na ME
Do Tábora se sjela cyklokrosařská elita. A medaile sbírali i Češi. Konkrétně dvě, přesně jak předpověděl reprezentační trenér Petr Dlask. „Jsme spokojení, doufal jsem i v tři placky, jenže Adam Ťoupalík v závěru závodu odpadl.“ O českou radost se postaral mezi juniory Tomáš Kopecký (stříbro) a Nikola Nosková v ženské kategorii do 23 let (bronz). Dalším cílem je lednové mistrovství světa v Nizozemsku.

Eva Vrabcová-Nývltová
Třikrát startovala na zimní olympiádě jako běžkyně na lyžích, výsadou Evy Vrabcové-Nývltové jsou ale v posledních letech hlavně maratony. V neděli se postavila na start toho newyorského, který je jedním z nejslavnějších na světě, a v osobním rekordu 2:29:41 doběhla sedmá. „Běželo se pomalu, zrychlovalo se až ke konci, s čímž mám vždycky problém. Z výsledku jsem nadšená.“

Libor Podmol
Domácímu publiku v pražské O2 areně předvedl unikátní kousek. Na závěr 17. ročníku FMX Gladiator Games skočil Libor Podmol jako první Čech na motorce front flip, tedy salto v před. „Není to náročné, jen je to nezvyk, když jste zvyklí se dvanáct let točit dozadu.“ Show se zúčastnil i Podmolův bratr Filip, jenž však po ošklivém zranění opustil plochu na nosítkách. Exhibiční závod pak ovládl další z Čechů Petr Pilát.

Video i rozhovor najdete ZDE.