Čtyři Češky mezi tenisovou smetánkou. Na Turnaji mistryň se představí i duo H+H

Čtyři Češky mezi tenisovou smetánkou. Na Turnaji mistryň se představí i duo H+H

Články

Fantastický počin. Český tenis bude mít na prestižním Turnaji mistryň v Singapuru zastoupení ve třech deblových párech, mezi něž se nově počítá i dvojice Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká. Setkání hvězd začíná v Asii 23. října.

Megalomanské stavby vyráží dech, tropické vedro ubíjí. V Singapuru, jen kousek od rovníku, si dají už za tři týdny sraz tenisové šampiónky. Turnaj mistryň se tam bude konat potřetí a až do roku 2018.

Petra Kvitová, jež loni podlehla ve finále Agnieszce Radwaňské, o singapurskou vstupenku stále bojuje. Na turnaji v Pekingu by musela dojít až do bitvy o titul.

Jistojistě si ale na prestižní akci zahraje Karolína Plíšková, aktuální česká jednička v životní formě. A navíc se kromě singlu představí i ve čtyřhře s Němkou Julií Görgesovou.

„Doufám, že v Singapuru potkám hodně fanoušků a spoustu z nich mi bude držet palce i u televize. Jsem nadšená, že si na tak prestižní akci poprvé v kariéře zahraju,“ citoval Plíškovou web WTA.

Kompletní složení osmi deblových párů uzavřela tenisová organizace ve středu. Kromě Plíškové je v nominaci i Lucie Šafářová s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou a ryze české duo Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká.

To je mimořádný úspěch!

Jen tak mimochodem, česká stopa na deblové trofeji z Turnaje mistryň byla naposledy v roce 1997. Jana Novotná tehdy s Američankou Lindsay Davenportovou udolala francouzský pár Fusaiová/Tauziatová ve třech setech.

Andrea Hlaváčková doporučuje mobilní aplikaci Czech Team