Co po kariéře? Beachvolejbalistka Kiki se prosazuje v nové roli

Co po kariéře? Beachvolejbalistka Kiki se prosazuje v nové roli

Články

Už je to skoro měsíc, co ukončila kariéru sportovkyně. Beachvolejbalistce Kristýně Hoidarové Kolocové se ale brzy naskytla nová příležitost – zkouší štěstí jako moderátorka.

„Oslovil mě Honza Koukal, squashista co dělá manažera několika sportovcům. Jestli bych si prý nechtěla zkusit moderovat nějaké tiskovky. Řekla jsem, že do toho půjdu. Nechtěla jsem dva měsíce sedět u televize a vymýšlet, co dál. Byla to šance, tak jsem se ji chytla,“ popisuje.

Během pár dnů pak stihla moderovat tiskovou konferenci rychlobruslařky Martiny Sáblíkové a rychlostního kanoisty Josefa Dostála. A dál? Nechme se překvapit.

„Nejsem moderátorka, zatím bych se ani tak nenazývala. Sbírám nějaké zkušenosti a uvidíme, co bude dál. Získávám feedback, snažím se na sobě makat. Počkám si, co přijde.“

Pro Kristýnu není mluvení před lidmi úplnou novinkou. Sama už několikrát hovořila na motivačních přednáškách pro firmy, na olympiádě v Riu zase byla jako expertka České televize po boku Roberta Záruby a Jaromíra Bosáka.

Má ráda výzvy. Rutina ji nudí. „Chci si vyzkoušet všechno možný. Jestli budu nervózní, tak je to jenom dobře. O to víc mě to baví a nutí mě to nad tím přemýšlet,“ říká.

Volejbalu se věnovala dvacet let. Nejprve tomu šestkovému, pak přešla na písek. Hrála na olympiádě v Londýně (5. místo) a získala stříbro z mistrovství Evropy. Během kariéry se také stala jednou z tváří českého beachvolejbalu.

„Už jsem neměla chuť, lámala bych to hrozně přes koleno,“ popisovala. „Zatím mi to vůbec nechybí. Sleduju na Facebooku nebo Instagramu hráčky, co teď začínají s posilovnou, protože je v říjnu čekají velké turnaje. To už bych asi nezvládla.“

View this post on Instagram

Konec je novým začátkem... Po 20 letech hraní volejbalu se to těžko shrnuje, těžko se konkrétně někomu děkuje... Volejbal byl můj život, je to jedna dlouhá životní etapa, která pro mě končí. Vlastně bych ráda poděkovala snad úplně všem. Rodině, spoluhráčkám, trenérům, kamarádům, sponzorům a partnerům, fanouškům, znamým a znamým známých.... Jsem šťastná a vděčná, že jsem tohle všechno mohla díky sportu a vám všem zažít. Bylo to úžasný! A víte co, už teď se moc těšim, co mě v té další životní kapitole čeká. Věřim, že bude minimálně tak skvělá jako ta volejbalová... #goodbye #beachvolleyball #itwasfun #greatmemories #neverforget @ceskyvolejbal @olympijskytym @beachmajorseries @fivbvolleyball @cevolleyball

A post shared by Kristyna ????K I K I ????Kolocova (@kristyna.kiki) on

Zvažuje, jestli nezačít chodit na kurzy rétoriky. Má k tomu blízko, protože její manžel pracuje ve vzdělávání. Zatím se po tom poohlíží.

„Možná bych spíš ráda obsáhla víc věcí, líbil by se mi nějaký kurz komunikačních dovedností, kde by mě i naučili, jak mluvit k prezentacím a podobně. Je to teď ve fázi, kdy hledám, jestli to pro mě bude vhodné.“

Při moderování každopádně těží i ze svých zkušeností, neboť sportovní prostředí poznala za řadu let aktivní kariéry z druhé strany. Teď se jen přesunula na jinou židli a sama sportovce zpovídá.

S řadou z nich se navíc osobně dobře zná. „I tak ale musím nastudovat disciplíny a pročíst si starší články, abych byla ready a nepřišel nějaký trapas. Baví mě i ta rešerše předtím. Je to taková forma vzdělávání.“