Co dál s kariérou? Ve hře je několik variant, říká rok po porodu olympijská vítězka

Co dál s kariérou? Ve hře je několik variant, říká rok po porodu olympijská vítězka

Články

Dceři Adélce, kterou přivedla na svět loni v září, už je přes rok a nejúspěšnější česká veslařka historie Miroslava Topinková opět válí na vodě. Furt ale nemá jasno, jestli v kariéře pokračovat. Rozhodne se na jaře.

Stejně mluvila i před porodem: Přerušuji kariéru, ale nekončím. Co dál? Uvidíme.

„První rok jsem měla na to, abych se dostala zpátky do kondice. Ten druhý, abych měla nějakou výkonnost. To teď bude zásadní,“ říká.

Do rytmu se zkusila dostat jako členka párové čtyřky, což pro ni jako pro skifařku byla premiéra. „Vznikala nová posádka, tak jsem to zkusila. Přišlo to náhodou. Neměly jsme žádné extra výsledky, ale holky byly v pohodě a snažily se. Aspoň jsem zkusila jinou disciplínu.“

A jen tak mimochodem, jako členka čtyřčlenné posádky startovala před dvěma měsíci i na mistrovství světa v Plovdivu. S parťačkami veslovala ve finále C o 13. místo.

„Bylo to těžký návrat do závodů, bolelo to. Ale myslím, že si moje tělo za ta léta hodně pamatuje.“

Teď je ve hře několik variant – návrat na skif, v němž získala zlato z olympiády i mistrovství světa, pokračování v některé z vícečlenných posádek nebo i definitivní konec kariéry.

Rozhodne zimní příprava a jarní testy na vodě. „Musíme absolvovat testování, kde se uvidí, jak jsem doopravdy rychlá. Já ani sama nevím, kolik sil ze sebe dokážu vyždímat. Podle toho se pravděpodobně rozhodne.“

Hlídání? Pomáhá trenér i babička

Narození dcery převrátilo rodinné zvyklosti u Topinků naruby. I proto, že Adélka je podle slov maminky hodně aktivní a čiperné dítě.

„Je živá a zvědavá. Navíc se jí často nechce v noci spát, takže se nevyspíme ani my,“ směje se. „Je to rozhodně náročnější. Jsem ale vážně šťastná, že je Adélka zdravá a všechno probíhá v pohodě.“

Když je maminka zrovna pryč, tak hlídají nejbližší. Hodně pomáhá Mirky maminka, která kvůli tomu často přijede až z Brna. Nebo trenér, když je veslařka zrovna na kanále.

„Malá je zvyklá na pár obličejů, které si pamatuje. Je spokojená a má ráda společnost, takže s hlídáním naštěstí nemáme problém. Uvidíme za pár let. Až začne běhat a objevovat, bude to určitě náročnější.“