Chlapi, tak se aspoň postavte, ne? Jak lyžařka přemluvila k fotce Jágra a spol.

Chlapi, tak se aspoň postavte, ne? Jak lyžařka přemluvila k fotce Jágra a spol.

Články

Ve dvaceti letech byla lyžařka Kateřina Pauláthová na své první olympiádě v Soči a ve společné jídelně se jí hned povedl majstrštyk. Fotka s Jardou Jágrem! „To byl jeden z dílčích cílů,“ směje se.

Parta hokejistů včetně Jágra zrovna po zápase v jídelně stolovala, pro Pauláthovou ideální šance. „Jen tam seděli jak dědečci u stolu, tak jsem jim musela říct, ať se aspoň postaví. Jinak by to vypadalo blbě!“

Za tři týdny může lyžařka odcestovat i do Pchjongčchangu, zatím ale stále neví, jestli se vejde mezi nominované. Každopádně v Koreji, dokonce na olympijské sjezdovce, už dvakrát závodila.

„Bylo to v rámci Kontinentálního poháru. Pamatuji si, že tam byly trochu jiné podmínky. Je tam jiný sníh, takový čistší. Lyžaři to poznají. A jestli napadá, je sjezdovka dost těžká na obřák,“ líčí.

Kromě toho ji zaujaly i zvláštnosti asijské kultury – od vyhřívaných záchodů, přes zouvání při vstupech do restaurací až po extrémně pálivé jídlo. „Byla jsem tam s taťkou a drželi jsme se základního pravidla, že všechno červené je hrozně ostré. Táta si dal jejich polívku a tak mu hořela pusa, že to musel hned zajíst. Tam když vám v hospodě řeknou, že něco pálí, tak to zkrátka pálí jako čert,“ říká havířovská rodačka.

Nejsilnější sportovní vzpomínky má však (nejen kvůli fotce s Jágrem) ze Soči. Ta atmosféra. Těch fanoušků. Tolik sportovců!

„Stihla jsem se podívat na hokej a na Evku Samkovou, když zrovna vyhrála zlato. To byl zážitek jako hrom. I mně, jako ledové královně, vytryskly slzy do očí. Na to asi nikdy nezapomenu.“

Pauláthová se stala jednou z ambasadorek Olympijského festivalu, který se divákům 9. února otevře v Brně a Ostravě. Přijďte si zasportovat a zažít olympijskou atmosféru na vlastní kůži!

Foto: Herbert Slavík

Sledujte Kateřinu Pauláthovou na Facebooku a Instagramu!