Českou vlajku na Olympijských hrách mládeže ponesou hokejová kapitánka a skeletonista

Českou vlajku na Olympijských hrách mládeže ponesou hokejová kapitánka a skeletonista

Články

Kapitánka hokejistek Andrea Trnková, které se zároveň účastní turnaje mezinárodních týmů v hokeji tři na tři, a skeletonista Timon Drahoňovský ponesou české vlajky při čtvrtečním slavnostním zahájení Olympijských her mládeže 2020. Hlavní část ceremoniálu se uskuteční v Lausanne, ale průvod sportovců v čele s vlajkonoši se představí také ve Svatém Mořici, kde je druhá olympijská vesnice.

„Když je to možné, snažíme se, aby vlajkonoše volili samotní sportovci. Na Olympijských hrách mládeže se však jednotliví sportovci často potkávají úplně poprvé, navíc vzhledem k logistice dojíždějí na místo různě, a tak by hlasování bylo nerealizovatelné,“ vysvětlil Martin Doktor, šéf mise a sportovní ředitel Českého olympijského výboru. „Proto jsme v Lausanne jako vlajkonošku vybrali zástupkyni týmového sportu, kapitánku hokejistek, a v horách jediného českého skeletonistu.“

Pocta

Pro Timona Drahoňovského to byla zpráva nečekaná, ale milá. Lehce zaskočená byla zprvu i kapitánka hokejistek Andrea Trnková. „Je to největší pocta,“ řekla pak. „Moc se těším. Vždycky jsem viděla zahajovací ceremoniály na olympijských hrách a říkala jsem si, že bych tam moc chtěla být. Tak se mi to splní.“

Slavnostní ceremoniál proběhne ve Vaudoise Aréně, kde právě hokejisté a hokejistky odehrají své soutěže. V první části od 19:30 proběhne představení týmů, o půl hodiny dojde na show, ke které patří tradiční olympijské náležitosti včetně skládání slibů nebo zapálení olympijského ohně, který ve středu donesla do centra světového olympismu štafeta s pochodní.

Členy týmu ve Svatém Mořici čeká „Opening Night“, při které vlajkonoši dovedou týmy na prostor pro medailové ceremoniály, kde proběhne krátký zábavný program a poté přenos ze zahájení v Lausanne.

Foto: ČOV/Markéta Navrátilová a archiv Timon Drahoňovský