Česká dominance na vodě. Kajakáři vládli Světovému poháru v Troji

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení

Trojský kanál patřil o víkendu domácím. V závodě Světového poháru v Praze obsadili Češi první dvě místa a po právu je za to zařazujeme na první místo do naší pravidelné rubriky Hrdinové týdne.

Čeští kajakáři
Zlato pro Víta Přindiše, stříbro pro Jiřího Prskavce. Čeští kajakáři si v Troji podmanili jednu z kategorií a zbytku světa „vyfoukli“ nejcennější kovy. Dařilo se však i posádce Jonáš Kašpar – Marek Šindler, která na deblkanoi byla první. Zlato získala i Amálie Hilgertová v neolympijské disciplíně slalom cross. „Tyhle výsledky budou ostatní hodně žrát. Takže příští rok před mistrovstvím Evropy si budou všichni brousit zuby na odvetu,“ usmál se Jiří Prskavec.

Kordisté na ME
Po 26 letech a potřetí v historii slaví český šerm medaili z mistrovství Evropy. Kordisté Jiří Beran, Richard Pokorný, Martin Rubeš a Pavel Pitra získali v Tbilisi bronz v soutěži družstev. „Mám z kluků nesmírnou radost. Není to náhoda, že máme v poslední době dobré výsledky. Je to asi pětiletá práce, která nás nesmírně těší,“ uvedl kouč Jiří Beran starší.

Radek Juška
V květnu skokem dlouhým 829 cm překonal 29 let starý rekord Milana Mikuláše, v neděli se dálkař Radek Juška dostal přes hranici osmi metrů znovu. Na mítinku Diamantové ligy ve Stockholmu předvedl skok dlouhý 8,09 metru, což stačilo na třetí místo. „Povedlo se! Navíc před nabitou konkurencí. Mám radost.“