Bronzové kamarádky z Ria zase spolu. A s ní o dalších triumfech

Bronzové kamarádky z Ria zase spolu. A s ní o dalších triumfech

Články

Úspěšná dvojice se vrací na scénu. Na druhé straně světa spolu znovu bok po boku nastupují tenisové deblistky Lucie Šafářová a Barbora Strýcová. Velké kamarádky s veselou povahou, které společně dobyly bronz na letní olympiádě v Riu.

Šafářová běžně hraje s Američankou Bethanie Mattekovou-Sandsovou, ta se ale stále dává do kupy po ošklivém červencovém zranění ve Wimbledonu. „Dlouho jsem čekala, jestli bude moct hrát v Austrálii, nakonec jí to bohužel zdraví ještě nedovolí, tak jsem zkusila oslovit Báru,“ popisuje Šafářová.

„Byla to moje první volba, když jsem věděla, že Bethanie ještě není ready. Barča už sice byla s někým předdomluvená, ale ještě to mohla změnit a jsem za to moc ráda. Jsme výborné kamarádky, máme krásné vzpomínky na Rio a teď se těšíme na Australian Open,“ dodává šikovná levačka.

Dvojice spolu před olympiádou nastoupila i ve Fed Cupu, letos v létě pak absolvovala část zámořského turné po tvrdých površích včetně US Open, kde vypadla v semifinále.

Teď Češky spolupráci obnovily a na turnaji v Sydney jsou hned v semifinále! Bitva o finálovou účast je čeká ve čtvrtek brzy ráno středoevropského času.

„S Luckou si na kurtu rozumíme. Myslím, že dokážeme hrát výborný debl,“ přidává svůj pohled Strýcová s tím, že dvojice spolu po Australian Open nastoupí ještě v Dauhá, případně na dalších turnajích. „Snad nám to bude klapat. Držte nám palce.“

„Barča mi pomohla dostat se na první příčku na světě, a kdybych se nezranila, skoro nám vyšel i Turnaj mistryň. Doufám, že nám to bude klapat i dál a třeba se nám povede dosáhnout i na grandslamový titul,“ usmívá se Šafářová.

Holky v Riu porazily i sestry Williamsovy. Podívejte se na rozhovor!