Bronz, zlato, zlato. Mimořádný úspěch biatlonového talentu na ME juniorů

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení

Úspěšná biatlonistka Markéta Davidová si za medailový příděl na evropském šampionátu v Novém Městě na Moravě vysloužila i první místo v naší rubrice Hrdinové týdne, v níž shrnujeme úspěchy českých sportovců za uplynulých sedm dní. Podívejte se.

1. Markéta Davidová
Mluví se o ní jako o naději do budoucna, příští Gabriele Koukalové. Čerstvě dvacetiletá biatlonistka Markéta Davidová, která už sbírá zkušenosti i mezi dospělými, zářila na juniorském mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě. Brala tři medaile, z toho dvě zlaté. A dařilo se i mužům: Milan Žemlička vyhrál stíhací závod, Ondřej Šantora dojel druhý.

2. Viktor Polášek
„Věřil jsem si a klaplo to, i když jsem trochu bojoval s nájezdem,“ řekl devatenáctiletý Polášek v rozhovoru. V americkém Utahu se stal juniorským mistrem světa ve skocích na lyžích a napodobil Romana Koudelku, který jako poslední z Čechů dosáhl na stejný úspěch v roce 2007. Mimochodem, oba šampioni proti sobě rádi zápolí ve hře FIFA.

3. Eva Vrabcová Nývltová
Trojnásobná účastnice olympijských her v běhu na lyžích vstoupila do své druhé běžecké sezony parádním úspěchem. Vrabcová Nývltová vyhrála půlmaraton v italské Neapoli za 1:11:54, což je její druhý nejlepší výsledek v kariéře. Navíc si zajistila účast na atletickém mistrovsví světa v Londýně.