Brambora se počítá! České biatlonistky se rvaly i s lyžemi

Brambora se počítá! České biatlonistky se rvaly i s lyžemi

Články

Chumelilo a vítr foukal o poznání víc než předešlé dny. Česká štafeta biatlonistek útočila na mistrovství světa v Hochfilzenu na medaili, ale kvarteto Jessica Jislová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková a Gabriela Koukalová nakonec dojelo čtvrté. Vyhrály skvěle běžící Němky.

Trenéři dlouho váhali, nakonec rozhodli trochu nečekaně. Českou štafetu rozběhla Jessica Jislová. Reprezentační náhradnice tak dostala přednost před Lucii Charvátovou. „Rozhodování pro nás nebylo jednoduché, protože Jessica Jislová dlouho nezávodila, ale vsadili jsem na její větší jistotu při střelbě vleže v porovnání s Lucií Charvátovou. Věřím, že to zvládne,“ vysvětlil trenér žen Zdeněk Vítek pro web biatlon.cz.

Zvládla. Na střelnici nepotřebovala ani jediný náboj navíc. Jen běh ji maličko potrápil, přesto předávala jako osmá. „Abych řekla pravdu, podmínky na střelnici jsem moc nevnímala,“ povídala Jislová v rozhovoru pro Českou televizi.

Eva Puskarčíková a Veronika Vítková pak měly za úkol přiblížit nebo udržet českou štafet co nejblíže špičce. A to se podařilo. Puskarčíková předávala pátá a Vítková tuto příčku udržela. „Jess to parádně rozběhla, ale musím říct, že dneska to bylo na trati hodně těžké,“ přiznala Puskarčíková.

Finiš patřil trojnásobné medailistce z Hochfilzenu Gabriele Koukalové. „Uvidíme, jakou roli děvčata Gábině přisoudí. Zda-li bude bojovat o krásný výsledek, nebo zachraňovat, co se dá,“ uvažoval před závodem Vítek. Koukalová vytáhla českou štafetu ještě o jednu příčku výš. Ve finiši na své soupeřky nestačila „Finiše mi obecně moc nejdou, ale tentorát mě ani lyže moc nepodržely,“ podotkla.

České biatlonistky se ve štafetě naposledy probojovaly na stupně vítězů před rokem v americkém Presque Isle, kde ovládly závod Světového poháru.