Bradla i trénink v písku. Šampionka Hejnová už dře v Německu

Bradla i trénink v písku. Šampionka Hejnová už dře v Německu

Rozhovory

Učí se nové věci, zvyká si na nové prostředí i kouče a překonává jazykovou bariéru. Zuzana Hejnová, dvojnásobná světová šampionka v běhu na 400 metrů překážek, sbírá první tréninkové zkušenosti za hranicemi – pod vedením německého kouče Falka Balzera. „Zatím to bylo hodně náročné a bolelo mě opravdu celé tělo,“ říká. „Už to ale začíná být lepší, zvykám si.“

Jaké jsou ještě vaše první dojmy pod novým koučem?
Je vidět, že Falk nad vším přemýšlí, rozlišuje výkonnostní úrovně a trénink má hlavu a patu. Všechno je samozřejmě jiné a nové, ale věřím, že ví, co dělá. (smích)

Překvapilo vás něco?
Že hned od začátku běháme poměrně rychle a trénuji ve větší intenzitě, než jsem zvyklá. Například skoro nerozklusáváme, zahříváme se jinými cviky.

Co dalšího je pro vás jiné?
Opravdu téměř všechno. Učím se novou techniku běhu i posilování. Cvičím a posiluju na bradlech a trénuju i v písku. Je toho mnohem víc.

Zapadla jste do tréninkové skupiny?
Je to skupinka tří mladých holek. Jsou bezva, ale zatím se stydí. Každým tréninkem je to ale lepší a z jazykových barier máme spíš legraci. Jedna z nich se učí česká slovíčka a věty. Každou chvíli říká nové věci a to je moc fajn.

Jak se vám v BadLobensteinu bydlí?
Líbí se mi tam moc, i když je to náročné. Hlavně jazyková bariéra není moc příjemná. Jsou na mě ale všichni milí a snaží se mi pomáhat.

Prozradíte, jaké jsou vaše nejbližší plány?
Příští týden se mnou jede trenér do Prahy a pak zase budu dva týdny v Německu. Koncem listopadu plánujeme soustředění v teple.

Už jste otevřela učebnici němčiny, kterou jste si pořídila?
Každý den si čtu slovíčka a fráze. Sem tam si něco zapamatuji a pak překvapím na tréninku. Hodně se učím v praxi, rozumím čím dál více, i když pořád téměř nic. (smích)

Víte, jak Zuzana Hejnová nejraději odpočívá?