Boj proti kamarádce. Hanzlíčková vyřazení obrečela

Boj proti kamarádce. Hanzlíčková vyřazení obrečela

Od rána cítila, že není její den. Zápasnice Adéla Hanzlíčková patřila na Evropských hrách jako úřadující mistryně Evropy mezi kandidátky na medaili, její cesta turnajem ale skončila hned v prvním kole. Navíc s její kamarádkou Agnieszkou Wieszczekovou, s níž trénuje a dobře se znají. „To na tom snad bylo to nejhorší,“ utrousila Hanzlíčková naštvaně. V její hlavě se mísily pocity vzteku a naštvání. „Podělala jsem to,“ hlesla.

Většinou se zápasníci váží den před zápasem, tentokrát rozhodčí kontrolovali jejich hmotnost až ráno před zápasem. To se na výkonu Hanzlíčkové ale prý neprojevilo. „Tím, že jsem šla do vyšší kategorie, tak ta váha nic neudělá. Hubnu tak dvě kila, to je nic,“ mávla rukou.

Zbytečné zkraty

Důvod porážky byl jinde. „Neměla jsem svůj den, člověk to cítí od rána, klepou se mu ruce, je slabej, já to na sobě poznám. Cítila jsem, že to není ono, že se budu trápit a tak to bylo. Já to většinou vycítím, když nemám svůj den a je to na mně hodně poznat,“ vysvětlila.

Se svou přemožitelkou Wieszczekovou jsou kamarádky, často spolu trénují. To bylo prý pro Hanzlíčkovou nejhorší. „To je úplně hrozný, to mi na tom taky vadilo. Bych se porvala klidně s mistryní světa, ale proti takové dobré kamarádce, to je těžké,“ vykládala Hanzlíčková. „Člověk do toho nedokáže jít tak naplno. Nejdete tak tvrdě. Musím si to odosobnit, ale mně to moc nejde“ uznala. „Známe se detailně, trénujeme spolu pořád a víme, jak která na co bude reagovat. A já měla úplně zbytečný zkraty, vůbec nejsem spokojená, jsem naštvaná,“ dodala.