Bláznivý vítr. Skifařku Topinkovou Knapkovou lovili z vody záchranáři. V lodi má praskliny

Bláznivý vítr. Skifařku Topinkovou Knapkovou lovili z vody záchranáři. V lodi má praskliny

Články

Vítr si dál s veslaři pohrává. Skifařka Mirka Topinková Knapková se dnes kvůli vysokým vlnám na jezeře v Riu nedobrovolně vykoupala. V laguně Rodriga de Freitase se při snaze odjet na trénink její loď potopila. Olympijskou šampionku pak lovili z vody záchranáři. Topinková Knapková má navíc na lodi dvě praskliny.

Šla jsem ráno na trénink a hodně foukal vítr a dělaly se vlny. Během chvíle jsem měla plnou loď vody a pak se potopila. Přijel záchranný člun a vytáhl mě z vody," vyprávěla Knapková. Při záchraně se zřejmě poškodila loď."

Velké vlny pro ni nejsou úplnou neznámou. Párkrát jsem zažila hodně velké vlny - třeba na mistrovství světa na Zélandu nebo v Koreji, ale tohle je asi nejvíc," líčila. „Tohle se mi fakt ještě nikdy nestalo. Naposledy jsem se takhle koupala, když jsem se učila jezdit na kajaku."

Program druhého dne byl dnes kvůli silnému větru nejprve odložen a později úplně zrušen. „Včera foukalo o něco později, dnes už od rána," vysvětloval důvody Josef Johánek, generální sekretář veslařského svazu. „Mirka je ale v pořádku. Jen ji kvůli slané vodě trochu pálily oči. Poryvy větru jsou opravdu silné, málem to odneslo střechu loděnice.

Co bude dál netuší. Vůbec nevíme, jaký bude program. Budeme mít schůzi zástupců federací.“

Svůj program odložili také tenisté a vodní slalomáři, kteří mají na programu kvalifikace kanoistů s Vítězslavem Gebasem a kajakářů s Jiřím Prskavcem.

Víte, komu by Topinková Knapková dala svou olympijskou medaili?