Bláznivý formát. Volejbalistky čeká na Plážových hrách netradiční premiéra

Bláznivý formát. Volejbalistky čeká na Plážových hrách netradiční premiéra

Plážové hry

Už jste někdy slyšeli o plážovém volejbale ve čtyřech proti čtyřem? Hraje se jen výjimečně, převážně v Americe a Brazílii. Netradiční formát si brzy vyzkouší i Češky na premiérových Světových plážových hrách v Kataru. Ve čtyřech spolu však nikdy předtím nehrály.

„Občas na tréninku hrajeme tři na tři a už z toho máme pocit, že nás tam je hodně,“ směje se Karolína Řeháčková, kapitánka týmu. „Nebude to jednoduché, ale těšíme se na to.“

Do Dauhá odletí Česko reprezentovat sedm hráček. Ve skupině se utkají s USA, Brazílii a Nigérií. Očekávání? „Vůbec nevíme, bude to dost bláznivé. Tenhle formát není naše specializace, tak uvidíme, co světu ukážeme.“

Základ úspěchu bude v komunikaci a souhře. Kapitánce týmu mohou pomoci zkušenosti z klasického šestkového volejbalu, kterému se věnovala do 19 let. Kvůli pestrosti pak přešla na beach.

„Z pláže jsme zvyklé, že spolu hrajeme ve dvojicích a hodně se známe. Najednou nás tam bude o dvě víc než normálně,“ směje se. „Budeme si muset volat, kdo co bude hrát a kdo bude chodit pro jaké míče. Já osobně jsem zvyklá se do balonů hrnout, to se mi snad podaří odbourat.“

V týmu bude jednou z nejzkušenějších. I proto, že dvě aktuálně nejlepší české beachvolejbalové dvojice se z Plážových her omluvily. Trenéři proto postavili zcela nový tým složený převážně z mladých hráček.

V Kataru se začíná v sobotu 12. října. Češi tam budou mít třináct zástupců v šesti sportech. Kromě plážového volejbalu zabojují o medaile v dálkovém plavání, karate, aquatlonu, vodním lyžování a skateboardingu. Více čtěte ZDE.

Řeháčková má s podobnou multisportovní akcí zkušenosti z před čtyř let na Evropských hrách v Baku, kde s Eliškou Gálovou skončily v beachvolejbalovém turnaji páté, kousek od medaile.

„Mám na to super vzpomínky. Celkově si užívám, když poznáme i sportovce z ostatních sportů. Ráda se inspiruji jejich tréninkem a přípravou na výkon. Je to pro mě hodně obohacující,“ povídá směrem ke Kataru, kde se v aquathlonu představí i Tomáš Svoboda, dvojče olympijského vítěze v moderním pětiboji Davida.

Novinky ze Světových plážových her v Kataru sledujte na našem Facebooku a Instagramu!