Zrádný německý povrch proti skvostné české bilanci. Je tady semifinále Fed Cupu

Zrádný německý povrch proti skvostné české bilanci. Je tady semifinále Fed Cupu

Články

Sama Petra Kvitová přiznala, že podmínky ve sttutgartské hale jsou až extrémní. Němky se na domácí fedcupové semifinále proti Češkám vytasily s přehnaně kluzkou antukou a doufají, že soupeřkám vrátí čtyři roky starou finálovou prohru. Jenže Česko je v posledních letech ve Fed Cupu k nezastavení.

Jen rychlé porovnání.

Od roku 2010 se jen třikrát (!) stalo, že Češky nevyhrály Fed Cup. Získaly ho v letech 2011, 2012, 2014, 2015 a 2016. Za posledních deset let se jim nikdo jiný nemůže rovnat.

Němky týmovou soutěž ovládly naposledy v roce 1992. Před čtyřmi lety byly blízko, ale ve finále prohrály – s kým jiným – než s Českem. V Praze vyhrál celek trenéra Petra Pály 3:1.

Letos se týmy potkávají znovu. Tentokrát už v semifinále a na německé půdě. „Bude to jedna z nejtěžších výzev, kterým čelíme. Oba týmy jsou v plné síle, očekávám skvělé zápasy,“ řekl Pála.

Pretty in pink ???? @fedcuptennis ????????

A post shared by Petra Kvitova (@petra.kvitova) on

Německý kapitán postaví Angelique Kerberovou, bývalou světovou jedničku, která v roce 2016 vyhrála Australian Open, US Open a brala stříbro na olympiádě v Riu. Jedničkou ale bude světová jedenáctka Julie Görgesová.

Jenže hráčské trumfy tasí i Češky. Do boje jde osvědčené trio Karolína Plíšková, Barbora Strýcová a Petra Kvitová, která byla u všech výše zmíněných titulů.

Semifinále startuje v sobotu v poledne zápasem Julie Görgesová vs. Petra Kvitová. Fanděte Češkám u obrazovek ČT Sport nebo u vysílání Radiožurnálu!

A věděli jste, že… ?

  • pokud se Češky dostanou do finále, mají v něm skvostnou bilanci 10:1? Bitvu o titul prohrály jen v roce 1986 s Amerikou.
  • Němky vyřadily Česko z Fed Cupu jen jednou, a to v roce 1987?
  • ve Sttutgartu se oba týmy potkaly i ve čtvrtfinále v roce 2012? Češky tehdy s přehledem postoupily.