„Bimbo“ provětral bronzové hlasivky. Koukalová zvedla hozenou rukavici

„Bimbo“ provětral bronzové hlasivky. Koukalová zvedla hozenou rukavici

Články

Hned za cílem si od plic zakřičel. „Je to pro mě první pódium, v cíli jsem měl opravdu úžasný pocit. Najednou jsem se cítil odpočatý a jel bych ten závod klidně ještě jednou,“ vyprávěl. Biatlonista Michal Krčmář v nedělní stíhačce Světového poháru v Ruhpoldingu předvedl finiš z říše snů a v cílové rovince přespurtoval Rusa Šipulina. Vybojoval tak první medaili v kariéře – bronzovou.

V elitní desítku trenéři doufali, na pódium však nepomýšlel vůbec nikdo. „Kluci už několikrát ukázali, že se dokážou posunout hodně vpřed, ale v placku jsem opravdu nevěřil,“ říkal později trenér českých biatlonistů Michael Málek.

Nejlepšími výsledky Michala Krčmáře dosud byla dvě pátá místa. „Trošku jsem si zavzpomínal na loňský rok, kdy tu Michal poprvé dosáhl právě na to páté místo,“ vykládal šéftrenér Ondřej Rybář. „Asi mu to tu přeje.“

Krčmář zastřílel bezchybně, ustál i psychicky náročnou čtvrtou položku a po delší době se radoval z nuly na svém kontě. „Bomba. Byl jsem už trošku nešťastný, po Vánocích těch jedniček bylo moc,“ povídal v rozhovoru pro Českou televizi. „Strašně jsem to chtěl zlomit, v elitní desítce už jsem několikrát byl a dneska tam konečně skočilo pódium. Ještě to úplně nechápu.“

Českému biatlonistovi teď patří v průběžném pořadí Světového poháru skvělé 11. místo. „Nechávám ten nádherný pocit prostupovat celým tělem. Jsem opravdu strašně šťastný.“

Koukalová udržela stříbro

Mazácky si se stíhačkou poradila i Gabriela Koukalová, která udržela stříbro ze sobotního sprintu. „Všechno pozitivní. Gábina druhé místo a na širší podium to doplnila Evička, takže nám udělala ohromnou radost," usmíval se Rybář.

Koukalová vystoupila na stupně vítězů už po šesté v řadě a dál kraluje Světovému poháru. „Druhé místo ze sprintu byla hozená rukavice. Čím více je ale člověk vpředu, tím je to těžší," uvažovala pro web biatlon.cz.

Další českou medaili umocnila ještě šestá Eva Puskarčíková. Z pěti Češek na startu bodovala ještě Veronika Vítková, která dojela šestnáctá a polepšila si o pět míst. Lucie Charvátová byla 46. a Markéta Davidová 48.

Foto: Český biatlon/Petr Slavík