Bimbo jako valící se mašina! Biatlonista Krčmář přidal olympijské stříbro a plakal dojetím

Bimbo jako valící se mašina! Biatlonista Krčmář přidal olympijské stříbro a plakal dojetím

Články

I poslední terč spadl. Biatlonista Michal Krčmář se zvedl z koberce na střelnici a mohutnými záběry spěchal do cíle. Síla z něj sršela. Při odjezdu ze druhé střelecké položky byl v průběžném pořadí olympijského sprintu druhý, stejně tak na dalším mezičase. Na tom posledním, jen pár stovek metrů před cílem, ale na chvilku klesl na třetí místo. Jeho paže a nohy však rozehrály závěrečný boj o olympijský kov. V cíli klesl na kolena a u jeho jména svítila dvojka. A už tam zůstala. „Je to úžasné, Michal ten závěrečný úsek opravdu mastil,“ říkal Ondřej Rybář, šéftrenér českých biatlonistů.

Krčmář neskrýval slzy dojetí. Při květinovém ceremoniálu nechal emocím volný průchod. Zní to neuvěřitelně. Chtěl bych všem poděkovat,“ nedokázal svá slova dokončit. „Je to spousta součástek, které do sebe zapadly. Včera jsem si na tréninku řekl, nebuď srab.a jdi do toho. To byl asi zlom.“

Nevyzpytatelná Asie

Biatlonistům se zřejmě vyplatila aklimatizační taktika, kdy nejprve odletěli na kemp do kazašské Almaty a až poté se přemístili do Pchjongčchangu, dějiště olympijských her. „Asie mi ale vlastně není ani moc blízká, nemůžu říct, že by si mě něčím získala,“ líčil „Bimbo“ Krčmář ještě před odletem na východ. To se zřejmě nyní změní. Vždyť si z Jižní Koreji odveze nejcennější úspěch své kariéry.

Náročná korejská trať mu sedla. „Je hodně obtížná. Kopci bych ji přirovnal k Oberhofu, jsou tam taky náročná stoupání nahoru dolů a není jich málo. A když do toho zahrnu i větrnou střelnici, tak to fakt není jednoduché,“ vyprávěl.

Češi však dokazují, že jsou na Hry dobře připravení. Ze dvou dosavadních závodů berou dvě medaile – Vítková bronz a Krčmář stříbro. „Člověk nemůže být nespokojený,“ pousmál se trenér rybář. „Je super se na něco takového dívat.“

Foto: Getty Images a ČOV/Pavel Lebeda