Biatlonistce Vítkové se vrací úsměv. Prožene i Koukalovou?

Biatlonistce Vítkové se vrací úsměv. Prožene i Koukalovou?

Články

Na evropském šampionátu startovala naposledy coby juniorka. Jenže biatlonistka Veronika Vítková se v letošní sezoně trápí, v běhu i na střelnici. Před nadcházejícím světovým šampionátem v Hochfilzenu chtěla najít ztracenou pohodu právě na mistrovství Evropy. A vše nasvědčuje tomu, že tohle byl krok správným směrem. „Po dlouhé době jsem se na trati cítila silná,“ hlásila z Polska.

Devatenáctá žena průběžné klasifikace Světového poháru před sezonou plánovala návrat na medailové pozice. Nepovedené závody i prodělaná chřipka však den ode dne srážely její sebevědomí. „Mým cílem na evropském šampionátu bylo najít po nemoci ztracenou formu a sebevědomí,“ řekla webu biatlon.cz. „Věřím, že se mi to povedlo, že účast v Polsku splnila cíl."

Jablonec i Hochfilzen

Další tréninkové dávky teď „polyká“ doma v Jablonci. „A těším se i na ladění formy před únorovým mistrovstvím světa v Hochfilzenu, kam se přesouváme v neděli,“ prozradila.

Pozitivní nálada se vrací do její mysli a úsměv na její tvář, což může být pro úspěch klíčové. A má i důvěru Ondřeje Rybáře, šéftrenéra českých biatlonistů. Navzdory tomu, že letos klesla v hierarchii až na třetí pozici za Gabrielu Koukalovou a Evu Puskarčíkovou. „Chceme, aby Verča věděla, že ti lidé, kterým dříve věřila, jsou tady pořád. A mohou ji dostat zpět,“ řekl už dříve Rybář. „Jen se potřebuje chytit a znovu nabrat sebedůvěru.“

Chytla se? Má svou sebedůvěru zpět? A bude zase nahánět třeba i svou kolegyni v reprezentaci Gabrielu Koukalovou? Otázek je moc, zodpoví je až světový šampionát v Hochfilzenu, který startuje už 9. února.

Foto: Český biatlon/Petr Slavík